SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV najchętniej oglądany w marcu, Canal+ Discovery podwoił wynik

W marcu br. zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Canal+ Discovery, a najwięcej straciło BBC Earth - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w marcu 2018 roku wyniósł 0,88 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 23,94 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem było Discovery Channel. Jego udział w rynku to 0,63 proc. (w dół o 4,55 proc.).

Podium uzupełnia TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,56 proc., po spadku udziału w porównaniu do marca 2017 roku o 5,08 proc.

Z ostatniego na przedostatnie miejsce awansował Canal+ Discovery. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 100 proc. do 0,02 proc. udziału.

Największy spadek z kolei odnotował kanał BBC Earth, którego udział zmalał o 40 proc. do 0,09 proc. Kanał ten spadł z miejsca 11. na 14.

W grupie komercyjnej w marcu 2018 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,98 proc., po wzroście o 34,25 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel (będący rok temu liderem), którego udział wyniósł 0,81 proc. (zmniejszył się on o 8,99 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,44 proc.; w dół o 12 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Polsat Viasat Nature, którego średni wynik wzrósł o 200 proc. do 0,03 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazło się Animal Planet HD - strata tej stacji wyniosła 50 proc. do 0,05 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV najchętniej oglądany w marcu, Canal+ Discovery podwoił wynik

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
feris
ha-ha-ha....kiedyś fokus istniał.....się oglądalo.....teraz....o mój boszszszsz...martwota, śmietniki, magazyny, katastrofy, hitler i naziści na okraglo, lombardy drwale, alaski, lody , trasy,...smieciowey kanal i matrwy, podobnie jak wszystkie tzw.popularnonaukowe( tak to się kiedyś nazywało)
odpowiedź
User
idea gsm
fokus tv to najlepszy kanal dokumentalny, w epoce gdzie Discovery maja juz same amerykanskie smieci.
odpowiedź
User
moja odpowiedź...
Zgadzam się z opinią powyżej - Fokus TV jest wart oglądania (...) zgadzam się również że Discovery i inne pozostałe ich stacje to najgorsze co może być - dawno, dawno temu było to jeszcze warte oglądania - teraz od wielu lat ich oferta programowa to same śmieci nie nadające się nigdy do oglądania...
odpowiedź