SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo i Discovery Channel

W marcu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Z czwartego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła TVN Turbo i Discovery Channel. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Viasat History, a najwięcej stracił kanał Adventure - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w marcu 2019 roku wyniósł 0,83 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zmniejszył się o 5,59 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z czwartego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,62 proc. (do góry o 10,91 proc.).

Na trzecią lokatę (z drugiej) spadła stacja Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,57 proc., po spadku udziału w porównaniu do marca 2018 roku o 10,74 proc.

Z 12. na 7. miejsce awansowało Polsat Viasat History, którego średni udział w lutym br. wyniósł 0,24 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 86,15 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał Adventure, którego udział zmalał o 46,15 proc. do 0,007 proc. Kanał ten w zestawieniu był przedostatni.

W grupie komercyjnej w marcu 2019 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,05 proc., po spadku o 3,51 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,71 proc. (w dół o 27,99 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,68 proc.; - 16,36 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał Polsat Viasat History, którego średni wynik wzrósł o 71,76 proc. do 0,15 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu też znalazł się Adventure - strata tej stacji wyniosła tutaj 72,73 proc. do 0,003 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo i Discovery Channel

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Telewic
Gratulacje dla TVP HISTORIA! Oglądam od lat i cieszę się z nimi! Nie tylko mnie to cieszy, sporo ludzi znajomych ogląda ten kanał! Pozdrawiam Ex Libris i Spór o historię! Tak trzymać!!!!
odpowiedź