SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Fokus TV liderem w październiku. Rekord Polsat Doku

W październiku br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał Investigation Discovery - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. shuttlerstock Article

Udział kanału Fokus TV w październiku 2018 roku wyniósł 0,84 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 0,84 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem było TVN Turbo. Udział tej stacji w rynku wyniósł 0,68 proc. (do góry o 17,71 proc.). Jak wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl, jest to najwyższy miesięczny wynik tej stacji w historii nadawania.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,61 proc., po wzroście udziału w porównaniu do października 2017 roku o 6,99 proc.

Z 22. na 18. miejsce awansował Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w październiku br. wyniósł 0,09 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 190,35 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największy spadek z kolei odnotował kanał Investigation Discovery, którego udział zmalał o 30,11 proc. do 0,20 proc. Kanał ten spadł z miejsca 6. na 9.

W grupie komercyjnej w sierpniu 2018 roku liderem było TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,22 proc. (również najwyższy w historii), po wzroście o 19,35 proc.

Drugi był Fokus TV, którego udział wyniósł 0,79 proc. (w dół o 13,57 proc.). Ostatnie miejsce podium należało do Discovery Channel (0,76 proc.; - 7,70 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał CBS Reality, którego średni wynik wzrósł o 361,67 proc. do 0,15 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Discovery Historia - strata tej stacji wyniosła tutaj 34,32 proc. do 0,06 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem w październiku. Rekord Polsat Doku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość 1684
Według mnie Polsat Doku to najlepszy kanał dokumentalny
11 8
odpowiedź
User
Redakcja Polsat Doku
Według mnie Polsat Doku to najlepszy kanał dokumentalny

Dzięki. Bardzo staramy się, żeby to był możliwie najciekawszy kanał dokumentalny.
Pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu z Polsat Doku, Redakcja Polsat Doku
11 8
odpowiedź