SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem w październiku. Rekord Polsat Doku

W październiku br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał Investigation Discovery - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. shuttlerstockArticle

Udział kanału Fokus TV w październiku 2018 roku wyniósł 0,84 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 0,84 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem było TVN Turbo. Udział tej stacji w rynku wyniósł 0,68 proc. (do góry o 17,71 proc.). Jak wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl, jest to najwyższy miesięczny wynik tej stacji w historii nadawania.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,61 proc., po wzroście udziału w porównaniu do października 2017 roku o 6,99 proc.

Z 22. na 18. miejsce awansował Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w październiku br. wyniósł 0,09 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 190,35 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największy spadek z kolei odnotował kanał Investigation Discovery, którego udział zmalał o 30,11 proc. do 0,20 proc. Kanał ten spadł z miejsca 6. na 9.

W grupie komercyjnej w sierpniu 2018 roku liderem było TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,22 proc. (również najwyższy w historii), po wzroście o 19,35 proc.

Drugi był Fokus TV, którego udział wyniósł 0,79 proc. (w dół o 13,57 proc.). Ostatnie miejsce podium należało do Discovery Channel (0,76 proc.; - 7,70 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał CBS Reality, którego średni wynik wzrósł o 361,67 proc. do 0,15 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Discovery Historia - strata tej stacji wyniosła tutaj 34,32 proc. do 0,06 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem w październiku. Rekord Polsat Doku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość 1684
Według mnie Polsat Doku to najlepszy kanał dokumentalny
odpowiedź
User
Redakcja Polsat Doku
Według mnie Polsat Doku to najlepszy kanał dokumentalny

Dzięki. Bardzo staramy się, żeby to był możliwie najciekawszy kanał dokumentalny.
Pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu z Polsat Doku, Redakcja Polsat Doku
odpowiedź