SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych, TVN Turbo liderem w 16-49

W sierpniu br. bezkonkurencyjnym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał Animal Planet HD - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

 

Article

Udział kanału Fokus TV w sierpniu 2018 roku wyniósł 0,93 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 16,46 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem było TVN Turbo*, które awansowało z miejsca trzeciego. Udział tej stacji w rynku wyniósł 0,63 proc. (do góry o 28,60 proc.). Jednocześnie jest to najchętniej oglądany kanał dokumentalny, który jest dostępny tylko wśród operatorów płatnej telewizji.

Podium uzupełnia TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,55 proc., po wzroście udziału w porównaniu do sierpnia 2017 roku o 3,79 proc. Stacja ta spadła z miejsca drugiego.

Z 22. na 20. miejsce awansował Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w sierpniu br. wyniósł 0,07 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 74,36 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największy spadek z kolei odnotował kanał Animal Planet HD, którego udział zmalał o 37,70 proc. do 0,04 proc. Kanał ten spadł z miejsca 20. na 22.

W grupie komercyjnej liderem był TVN Turbo*. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,14 proc., po wzroście o 34,96 proc.

Drugi był Fokus TV, którego udział wyniósł 0,97 proc. (do góry o 18,55 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło kanałowi Discovery Channel (0,76 proc.; + 43,50 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał CBS Reality, którego średni wynik wzrósł o 154,17 proc. do 0,12 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się CI Polsat - strata tej stacji wyniosła 37,34 proc. do 0,15 proc.

*Od sierpnia 2018 roku TVN Turbo klasyfikujemy jako kanał dokumentalny. Wynika to z faktu, że Telewizja TVN tak zaczęła tę stację klasyfikować (wcześniej kanał uwzględniany był do stacji lifestylowych).

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych, TVN Turbo liderem w 16-49

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ASDF
A co tu robi TVN TURBO, skoro to raczej do LIFESTYLE.
odpowiedź
User
ASDF
A co tu robi TVN TURBO, skoro to raczej do LIFESTYLE.

Ok, przeczytałem. Choć i tak uważam że ta stacja do dokumentalnych nie nalezy,
odpowiedź
User
WTF
Discovery kanałem dokumentalnym? Interesujące.
odpowiedź