SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem we wrześniu, rekordowe wyniki TVN Turbo

We wrześniu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV, a na drugim miejscu znalazło się TVN Turbo notujące rekordowy udział. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał BBC Brit - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV we wrześniu 2018 roku wyniósł 0,81 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 0,25 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem było TVN Turbo. Udział tej stacji w rynku wyniósł 0,65 proc. (do góry o 11,84 proc.). Jak wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl, jest to najwyższy miesięczny wynik tej stacji w historii nadawania.

Podium uzupełnia TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,51 proc., po spadku udziału w porównaniu do września 2017 roku o 9,36 proc.

Z 21. na 18. miejsce awansował Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w sierpniu br. wyniósł 0,08 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 107,50 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największy spadek z kolei odnotował kanał BBC Brit, którego udział zmalał o 41,86 proc. do 0,05 proc. Kanał ten spadł z miejsca 17. na 21.

W grupie komercyjnej w sierpniu 2018 roku liderem było TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,18 proc. (również najwyższy w historii), po wzroście o 12,96 proc.

Drugi był Fokus TV, którego udział wyniósł 0,80 proc. (w dół o 5,33 proc.). Ostatnie miejsce podium należało do Discovery Channel (0,65 proc.; - 7,33 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał CBS Reality, którego średni wynik wzrósł o 131,43 proc. do 0,08 proc.

Na przeciwnym biegunie również w tym ujęciu znalazł się BBC Brit - strata tej stacji wyniosła tutaj 45,34 proc. do 0,09 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem we wrześniu, rekordowe wyniki TVN Turbo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl