SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności. DTX najbardziej w dół

We wrześniu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał DTX - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV we wrześniu 2019 roku wyniósł 0,83 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 2,23 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Z trzeciego na drugie miejsce awansowało TVN Turbo. Udział tego kanału w rynku to 0,52 proc. (w dół o 20,55 proc.).

Na trzecią lokatę (z drugiej) spadła stacja TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,47 proc., po spadku udziału w porównaniu do września 2018 roku o 8,27 proc.

Z 18. na 12. miejsce awansował Polsat Doku, którego średni udział we wrześniu br. wyniósł 0,16 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 86,75 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał DTX, którego udział zmalał o 52,17 proc. do 0,07 proc. Kanał ten w zestawieniu spadł z 13. na 21. lokatę.

W grupie komercyjnej we wrześniu 2019 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,95 proc., po spadku o 19,03 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,73 proc. (w dół o 8,39 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,68 proc.; + 5,12 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł Polsat Doku, którego średni wynik wzrósł o 105 proc. do 0,12 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Canal+ Dokument - strata tej stacji wyniosła 51,85 proc. do 0,01 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności. DTX najbardziej w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl