SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Info dogania TVN24, rekordowe wyniki Polsat News. Ostro w dół Superstacja

W lutym br. liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych było TVN24, a na drugim miejscu umocniło się TVP Info. Najlepszy wynik w historii zanotował Polsat News, a najwięcej straciła Superstacja - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Pierwsze miejsce wśród stacji newsowych w lutym 2020 roku należało do TVN24, którego średni dobowy udział wyniósł 4,34 proc., po wzroście względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 3,56 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugą lokatę zajęło TVP Info, którego oglądalność zbliżyła się do liderującego TVN24. Średni miesięczny wynik tego kanału wyniósł 4,25 proc. (po wzroście o 30,62 proc. - drugim największym w zestawieniu).

Rekordowy wynik Polsat News

Podium uzupełnia Polsat News, który awansował z czwartej lokaty. W ubiegłym miesiącu kanał miał 1,34 proc. udziału, po wzroście względem lutego 2019 roku o 53,02 proc. Stacja od 20 września ub.r. w ramach testów nadaje na multipleksie czwartym DVB-T w m.in. Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście.

Na kolejną pozycję spadł kanał TVP3 z udziałem na poziomie 1,04 proc. Jego wynik względem lutego zeszłego roku spadł o 0,96 proc.

Czołową piątkę uzupełnia TVN24 BiS, którego wyniósł 0,40 proc. (bez zmian).

Zyskuje w wPolsce.pl, traci Superstacja

Ostatnia była Telewizja wPolsce.pl, która nadaje od czerwca 2017 roku. W grudniu 2017 roku kanał ten pojawił się w ofercie operatorów płatnej telewizji, a od marca ub.r. reklamy stacji są sprzedawane przez Polsat Media. Średni rynkowy udział Telewizji wPolsce.pl w lutym br. wyniósł 0,004 proc., po wzroście względem lutego ub.r. o 300 proc. - największym w zestawieniu.

Z kolei najwięcej straciła Superstacja, która w zestawieniu spadła z szóstej na siódmą lokatę. Jej wynik zmniejszył się o 61,31 proc. do 0,07 proc. udziału. Pod koniec września ub.r. wystartowała nowa ramówka Superstacji, w ramach której codziennie nadawane są trzy godziny premierowego programu. Zmianie uległa oprawa kanału oraz pojawili się nowi prowadzący. - Będziemy pierwszym polskim telewizyjnym tabloidem - zapowiedział Grzegorz Jankowski, dyrektor programowy Superstacji, który pracował nad nową ramówką od lipca ub.r.

Największy udział (5,28 proc.) wśród grup kanałów newsowych w lutym br. miała Telewizja Polska, mająca w portfolio stacje TVP Info oraz TVP3 i notująca wzrost o 22,93 proc. Stacje te wyprzedziły anteny newsowe Telewizji TVN, których udział jednak zwiększył się o 3,25 proc. do 4,74 proc. (łączne dane dla TVN24 i TVN24 BiS).

Grupa komercyjna dla TVN24

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych w lutym 2020 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 2,40 proc., po wzroście o 1,95 proc.

Na drugim miejscu umocniło się TVP Info (1,66 proc. udziału, do góry o 29,68 proc.). W tym ujęciu trzeci był Polsat News (0,85 proc.; + 64,98 proc.), który awansował z miejsca czwartego.

Największym wzrostem pochwalić się mogła Telewizja Republika - udział tej stacji wzrósł o 137,50 proc. do 0,02 proc. Również i tutaj największy spadek - o 64,37 proc. do 0,03 proc. - odnotowała Superstacja.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 2,70 proc. udziału, po wzroście o 0,19 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info dogania TVN24, rekordowe wyniki Polsat News. Ostro w dół Superstacja

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Midas Jankowski w formie.
29 3
odpowiedź
User
Seba
Szok, niedowierzanie, prywatny kodowany kanał vs naziemna ogólnopolska tv
61 12
odpowiedź
User
Tomasz
Szok, niedowierzanie, prywatny kodowany kanał vs naziemna ogólnopolska tv

Rozumiem, że przyczyną wzrostu oglądalności TVPINFO o ponad 30% jest fakt kodowania prywatnego TVN24?
Weź idź lepiej umyj ręce...
29 51
odpowiedź
User
Zwykly
Za cokolwiek nie wezmą się tzw prawicowi dziennikarze, to musi być porażka. Cały czas, zebraja o dotacje, bo przecież pieniądzy się nie zarabia, tylko dostaje. Nie potrafią zarabiać.
40 11
odpowiedź
User
Mariusz
Szok, niedowierzanie, prywatny kodowany kanał vs naziemna ogólnopolska tv

A od kiedy kodowany?
12 35
odpowiedź