SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Sport na czele kanałów sportowych, stracił Eurosport

W zeszłym miesiącu liderem oglądalności wśród stacji sportowych był TVP Sport. Stacja ta pochwalić się mogła zdecydowanie największym wzrostem w zestawieniu. Na czele spadków uplasował się Polsat Sport News HD - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Udział TVP Sport w sierpniu 2018 roku wyniósł 1,63 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik ten zwiększył się o 83,77 proc., co jest zdecydowanie największym wzrostem w zestawieniu wszystkich kanałów sportowych - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. TVP Sport od 7 czerwca nadaje w DVB-T.

Drugą lokatę zajął Eurosport 1, którego udział zmalał o 29,32 proc. do poziomu 0,56 proc.

Podium uzupełnia Polsat Sport. Wynik tej stacji w sierpniu br. wyniósł 0,38 proc. (w dół o 32,44 proc.).

Z kolei największy spadek w zestawieniu odnotował Polsat Sport News HD, który spadł z 9 na 11 miejsce. Jego udział zmniejszył się o 50,63 do 0,04 proc.

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 pierwsze miejsce w zeszłym półroczu też zajął TVP Sport, którego udział wyniósł 1,25 proc., po wzroście o 92 proc. - największym w zestawieniu.

Podium uzupełniają Polsat Sport (0,30 proc.; - 29,62 proc.), który wyprzedził Eurosport 1 (0,26 proc.; - 49,51 proc.).

Najwięcej w tym ujęciu stracił Golf Channel Polska - było to teoretycznie 100 proc. (z 0,002 proc. do 0,000 proc. udziału).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Sport na czele kanałów sportowych, stracił Eurosport

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sandzi
Nokaut i wszystko w temacie
14 13
odpowiedź
User
Maniek
Nokaut i wszystko w temacie
Zasięg i wszystko w temacie
14 13
odpowiedź
User
Czerwo
może ludzie wolą obejrzeć lekkoatletykę niż kilkugodzinne pedałowanie (kolarstwo) czy przebijanie piłki przez siatkę przez dwie lub cztery osoby (tenis) - obie te szalenie interesujące dyscypliny zajmowały chyba w sierpniu z 90% czasu antenowego na Eurosporcie
10 11
odpowiedź