SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowy rok Fokus TV. Canal+ Dokument zyskał najwięcej

W 2020 roku liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Canal+ Dokument, a najwięcej straciło BBC Brit - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w 2020 roku wyniósł 1,14 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik stacji zwiększył się o 22,75 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Udział Fokus TV w analizowanym okresie, to najwyższy roczny wynik stacji w historii nadawania.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie było TVN Turbo, które wyprzedziło TVP Historię. Średni dobowy wynik kanału w zeszłym roku wyniósł 0,57 proc., po wzroście udziału w porównaniu do 2019 roku o 6,52 proc.

Podium kanałów dokumentalnych uzupełnia TVP Historia, która spadła z drugiej lokaty (w dół o 5,44 proc. do 0,56 proc. udziału).

24. miejsce zajął Canal+ Dokument, którego średni udział w ub.r. wyniósł 0,03 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 100 proc.

Z kolei najwięcej straciła stacja BBC Brit, która w rankingu spadła z 20. na 21. lokatę. Jej udział zmalał o 13,52 proc. do 0,06 proc.

Fokus TV wyprzedził TVN Turbo w 16-49

W grupie komercyjnej w 2020 roku liderem był Fokus TV, który awansował z miejsca drugiego. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,10 proc. (również historyczny rekord), po wzroście o 25,23 proc.

Na drugą lokatę spadło TVN Turbo, którego wynik wyniósł 0,93 proc. (w dół o 4,24 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,62 proc.; - 6,52 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Animal Planet HD, którego średni wynik wzrósł o 64,52 proc. do 0,05 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał CBS Reality - strata stacji wyniosła 58,90 proc. do 0,03 proc.

Dołącz do dyskusji: Rekordowy rok Fokus TV. Canal+ Dokument zyskał najwięcej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ontototon
fokus wygrywa tym, że jest darmowy
odpowiedź
User
.
Planete+ najlepsze.
odpowiedź