SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Środowy mecz reprezentacji Polski ze Szwecją na antenie TVP1, TVP Sport i TVP 4K oglądało łącznie 8,42 mln widzów - wynika z najnowszych danych telemetrycznych udostępnionych portalowi Wirtuanemedia.pl.

Średnia widownia przegranego przez Polaków spotkania pokazanego w TVP1 wyniosła 7,87 mln osób. Przełożyło się to na 61,31 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 67,53 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 65,17 proc. w grupie 16-59  - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy One House opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Na antenie TVP Sport spotkanie oglądało dodatkowo 383 tys. osób, co dało tej stacji odpowiednio 2,98 proc., 1,81 proc. i 2,68 proc. udziału. Dodatkowo w TVP 4K było to 167 tys. osób (1,30 proc., 2 proc. i 1,81 proc. udziału).

Łącznie mecz śledziło 8,42 mln widzów

Łączna widownia pojedynku Szwecja-Polska na trzech antenach Telewizji Polskiej wyniosła 8,42 mln osób (65,59 proc., 71,34 proc. i 69,66 proc. udziału).

Przynajmniej przez 1 minutę mecz oglądało 12,49 mln widzów w 4+ na głównej antenie, 2,16 mln w stacji sportowej oraz 389 tys. w kanale 4K. Z kolei moment najwyższej chwilowej widowni w Jedynce miał miejsce o godz. 19.49 - wyniósł 9,58 mln oglądających, w TVP Sport - o godz. 19.51 - 668 tys., a w TVP 4K - o godz. 18.20-18.23 - 215 tys.

Z analizy danych widowni meczu minuta po minucie wynika, że TVP1 przez cały czas transmisji była bezkonkurencyjnym liderem rynku telewizyjnego.

Widownia meczu charakteryzowała się wzrostem oglądalności niemal z minuty na minutę. W szczytowym momencie (o godz. 19.52) spotkanie w TVP1, TVP Sport i TVP 4K śledziło 10,39 mln osób.

Mecz ze Szwecją miał mniej widzów, niż spotkanie z Hiszpanią

Dla porównania, średnia widownia odbywającego się w zeszły poniedziałek meczu Polska-Słowacja na trzech antenach Telewizji Polskiej wyniosła 7,52 mln osób (odpowiednio 62,50 proc., 69,22 proc. i 67,49 proc. udziału). W TVP1 było to 6 mln, w TVP Sport - 1,43 mln, a w TVP 4K - 93 tys.

Z kolei sobotni mecz z Hiszpanią śledziło 8,52 mln osób (64,75 proc., 71,11 proc. i 68,39 proc. udziału), z czego w TVP1 - 6,96 mln, w TVP Sport - 1,45 mln, a w TVP 4K - 116 tys.

Średnia widownia pierwszych siedmiu meczów Euro 2020 pokazanych w TVP1 lub TVP2 wyniosła 1,72 mln osób (pięć meczów w Jedynce miało 1,87 mln widzów, a dwa spotkania w Dwójce - 1,33 mln). Przełożyło się to na 15,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 16,96 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,15 proc. w grupie 16-59.

Na antenie TVP Sport pięć pokazanych spotkań oglądało 717 tys. osób, co dało tej stacji odpowiednio 7,06 proc., 8,46 proc. i 7,94 proc. udziału.

Z kolei w TVP 4K wszystkie siedem pojedynków oglądało dodatkowo 62 tys. osób, co dało tej stacji odpowiednio 0,54 proc., 0,67 proc. i 0,62 proc. udziału.

Łączna widownia analizowanych pojedynków na dwóch lub trzech antenach (w zależności od meczu - każde spotkanie oglądać można było w TVP1 lub TVP2 oraz w TVP 4K, TVP Sport nie relacjonował dwóch meczów) wyniosła 2,29 mln osób (20,81 proc., 23,67 proc. i 22,45 proc. udziału).

Euro 2020 na wyłączność w TVP

Euro 2020 odbywa się między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku. Impreza miała mieć miejsce rok temu, ale z powodu pandemii COVID-19 została przeniesiona na 2021 rok.

Wyłączne prawa do pokazywania wszystkich pojedynków piłkarskich rozgrywek w naszym kraju posiada Telewizja Polska. Ani Telewizja Polsat ani żaden inny nadawca nie nabył sublicencji do pokazywania wybranych meczów piłkarskich rozgrywek.

Meczowe spotkania pokazane są na żywo w TVP1 lub TVP2, TVP Sport i TVP 4K oraz w internecie. Wśród komentatorów znajdują się Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski i Mateusz Borek, a także Maciej Iwański, Michał Zawacki i Sławomir Kwiatkowski, a także Rafał Wolski.

W gronie ekspertów pojawiają się m.in. stale współpracujący z TVP Sport Sebastian Mila, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Andrzej Strejlau czy Robert Podoliński oraz Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski, Jan Tomaszewski, Michał Listkiewicz, Piotr Świerczewski, Łukasz Trałka, Tomasz Kuszczak, Tomasz Iwan, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Arkadiusz Onyszko, Waldemar Fornalik i Marek Papszun.

Reprezentacja Polski po przegranym meczu ze Szwecją nie zakwalifikowała się do fazy pucharowej Euro 2020. Drużyna z wynikiem 1 pkt. zajęła czwarte (ostatnie) miejsce w swojej grupie (E).

Dołącz do dyskusji: 8,42 mln widzów meczu Szwecja-Polska w TVP1, TVP Sport i TVP 4K (dane minuta po minucie)