SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” liderem programów informacyjnych w czerwcu, „Panorama” z największym wzrostem

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w czerwcu br. były „Fakty” TVN. Największym wzrostem na głównych antenach pochwalić się mogła „Panorama” TVP2, a najwięcej straciły „Wiadomości” TVP1 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w czerwcu 2019 roku oglądało średnio 2,07 mln widzów, co zapewniło TVN 20,99 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 7,49 proc. widzów, czyli 167 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 21,27 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,23 mln widzów, co przełożyło się na 22,66 proc. udziału. Było to o 5,84 proc. mniej, niż w czerwcu 2018 roku.

Drugie były „Wiadomości” TVP1, których widownia na głównej antenie zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 8,66 proc. (149 tys. osób) do 1,57 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku spadł z 15,35 proc. do 14,78 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 1,99 mln widzów, będąc o 2,73 proc. niższą niż rok temu.

Rosną „Wydarzenia” w Polsacie oraz „Teleexpress” i „Panorama”

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu. Ich oglądalność na głównej antenie wzrosła o 0,86 proc., czyli o 13 tys. widzów. W czerwcu 2019 roku wyniosła ona 1,55 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 16,22 proc. (rok wcześniej było to 15,02 proc.).

Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News. Na dwóch stacjach w czerwcu br. oglądało 1,67 mln widzów, czyli o 1,86 proc. mniej, niż przed rokiem kiedy dziennik pokazywano jeszcze na trzech antenach (można było go oglądać również w Polsat News 2).

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika wyniosła 1,53 mln osób, po wzroście o 8,50 proc. (120 tys. widzów). Średnia widownia „Teleexpressu” z uwzględnieniem danych z TVP Info w zeszłym miesiącu wyniosła 2,05 mln osób, po wzroście o 18,51 proc.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 wzrósł najbardziej w zestawieniu - o 10,29 proc. do 806 tys. widzów (z uwzględnieniem TVP Info widownia wyniosła 1,12 mln osób, po wzroście wynoszącym 19,44 proc.).

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to wzrosty odnotowały „Panorama” (największy) i „Teleexpress”. Widzów straciły: „Wydarzenia”, „Wiadomości” i „Fakty” (największy spadek).

W rankingach ze zsumowaną widownią z głównych i newsowych anten również największe audytorium w czerwcu br. gromadziły „Fakty”, ale następnie uplasowały się: „Teleexpress”, „Wiadomości”, „Wydarzenia” i „Panorama”.

Grupa komercyjna należy do TVN

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w czerwcu 2019 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 3,54 proc. do 719 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 584 tys. osób (do góry o 3,49 proc.). Podium uzupełniają „Wiadomości” TVP1 (393 tys. widzów; - 19,45 proc. - największy spadek w zestawieniu).

Czwarty był „Teleexpress” (309 tys. widzów; - 11,24 proc.), a piąta - „Panorama” (183 tys. widzów; + 15,39 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to również najwięcej widzów zyskała „Panorama” (23,97 proc.), a liderem wśród spadków były „Wiadomości” (13,29 proc.).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” liderem programów informacyjnych w czerwcu, „Panorama” z największym wzrostem

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Nieźle. Fakty straciły więcej niż Wiadomości a w TVN nie było w ub. mundialu.
odpowiedź
User
Karolll
Dobrze że TVP przełamało monopol informacyjny i "poprawność polityczną" Gdyby nie zmiany w TVP to nigdy nie dowiedzielibyśmy się o karuzelach watowskich, amber gold czy wałkach z kamienicami w Wawie.
Tego przełamania mono polu informacji nie mogą wybaczyć TVP inne media i opozycja która przez 8 lat zarabiała na większości społeczeństwa.
odpowiedź
User
Rafał
Dla mnie najbardziej obiektywnym programem informacyjnym są Wydarzenia na Polsacie. Wiadomości i Faktów nie da się oglądać, dwie propagandowe telewizje!
odpowiedź
User
ja ja
jest to równa zależność, nacisk na pokazywanie patologi, wypadków, najłatwiej przyswajalna papka itp przekłada się na wzrost oglądalności i udział w rynku. Nie bez powodu komercyjne stacje są w czołówce stawiając na patodokumenty jak UKRYTa PRAWDA itp..
Pozdrawiam ambitniejszych ;)
odpowiedź
User
Tobiasz
Wiadomości traciły widzów widać że kłamią a FAKTY TVN mówią prawdę... brawoo FAKTY TVN tylko oni liderami :-) zawsze o 19.00
odpowiedź