"Dzień Dobry TVN" liderem śniadaniówek. "Pytanie na śniadanie" goni konkurencję

W marcu „Dzień Dobry TVN” ponownie było najchętniej wybieranym programem śniadaniowym ze średnią oglądalnością na poziomie 424 tys. widzów. W porównaniu z lutym przewaga programu TVN nad drugim w zestawieniu „Pytaniem na śniadanie” TVP2  stopniała o 15 tys. widzów. Trzecie na podium jest „Halo tu Polsat”.

Kamila Meller
Kamila Meller
Udostępnij artykuł:
"Dzień Dobry TVN" liderem śniadaniówek. "Pytanie na śniadanie" goni konkurencję
fot. TVN/Facebook

Marzec był kolejnym miesiącem z rzędu, w którym kolejność trzech najpopularniejszych programów śniadaniowych pozostała bez zmian. Liderem zestawienia ponownie okazało się „Dzień Dobry TVN”, który w marcu oglądało średnio 424 tys. widzów, co przełożyło się na 8,53 proc. w gronie wszystkich widzów, 10,98 proc. w grupie 20-54 oraz  9,57 proc. wśród odbiorców w wieku 16-49.

Program w porównaniu do wyników z analogicznego okresu w ub.r. zyskał 26 tys. widzów i zwiększył udziały w niemal każdej grupie odbiorców (niewielki spadek zanotował jedynie wśród odbiorców w  grupie wiekowej 16-49). W lutym br. poranne pasmo TVN oglądało jednak średnio o 18 tys. widzów więcej, co oznacza spadek widowni w porównaniu do zeszłego miesiąca.

Program “Dzień Dobry TVN” jest nadawany codziennie o godz. 7.45. Program prowadzą Marcin Prokop i Dorota Wellman, Paulina Krupińska i Damian Michałowski, Maciej Dowbor i Sandra Hajduk-Popińska oraz Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński.

“Pytanie na śniadanie” z coraz mniejszą stratą wobec lidera 

Drugie w zestawieniu „Pytanie na śniadanie” TVP2 oglądało w marcu średnio 348 tys. widzów. To dało stacji  6,80 proc. udziału w widowni 4+, 6,14 proc. w grupie wiekowej 20-54 i 6,62 proc. wśród widzów w wieku 16-49. 

W ujęciu rok do roku śniadaniowy program Dwójki wciąż notuje stratę, tym razem 20 tys. widzów. Zestawiając średnią oglądalność “Pytania na śniadanie” z marca do lutego br. także widać niewielki spadek widowni (3 tys. widzów). W marcu przewaga “Dzień dobry TVN” wobec programu Dwójki zmniejszyła się jednak z 91 tys. widzów do 76 tys.

Program “Pytanie na śniadanie” nadawany jest siedem dni w tygodniu od godz. 7.30. Obecnie magazyn Dwójki prowadzą: Łukasz Nowicki i Joanna Górska, Krystyna Sokołowska i Robert Stockinger, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz, Beata Tadla i Robert El Gendy oraz Katarzyna Pakosińska i Tomasz Tylicki.

Widownia “Halo tu Polsat” na stałym poziomie 

Podium zamyka „Halo tu Polsat”, które w marcu przyciągało przed telewizory średnio 203 tys. widzów, dając stacji udział w rynku na poziomie 3,48 proc. w grupie wszystkich widzów, 4,25 proc. w grupie 20-54 i 4,07 proc. wśród widzów w wieku 16-49. W porównaniu do lutego program utrzymał widownię i udziały w rynku w grupie ogólnej na tym samym poziomie. 

„Halo tu Polsat” ukazuje się na antenie Polsatu od piątku do niedzieli o godz. 8.00, począwszy od jesieni ub.r. Program prowadzą Maciej Rock i Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna oraz Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek.

Analiza oglądalności została przygotowana na podstawie danych Dane Nielsen Audience Measurement (uwzględniających oglądalność poza domem), do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szybka zmiana w Grupie Polsat Plus. Piotr Żak nowym prezesem Cyfrowego Polsatu

Szybka zmiana w Grupie Polsat Plus. Piotr Żak nowym prezesem Cyfrowego Polsatu

Polsat i Bogdan Rymanowski zabrali głos ws. przyszłości. "Pojawiają się nowe pomysły"

Polsat i Bogdan Rymanowski zabrali głos ws. przyszłości. "Pojawiają się nowe pomysły"

Dyrektor zarządzajacy obszaru online odchodzi z Eurozetu

Dyrektor zarządzajacy obszaru online odchodzi z Eurozetu

Mamy oświadczenie rodziny Solorza. "Kluczowa pozostaje walka o odzyskanie kontaktu z Tatą"

Mamy oświadczenie rodziny Solorza. "Kluczowa pozostaje walka o odzyskanie kontaktu z Tatą"

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń
Materiał reklamowy

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń

O co chodzi w sukcesji w Polsacie: kto wygrał, kto rządzi imperium? [FAQ]

O co chodzi w sukcesji w Polsacie: kto wygrał, kto rządzi imperium? [FAQ]