SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Taniec z Gwiazdami” w nowym paśmie stracił 150 tys. widzów, Polsat wiceliderem rynku

Nadawany w poniedziałkowe wieczory dwunasty sezon „Tańca z Gwiazdami” gromadzi średnio 1,44 mln widzów, o 150 tys. osób mniej niż poprzednią serię emitowaną rok temu w piątki. Polsat w czasie nadawania show jest wiceliderem rynku telewizyjnego - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami 12”; fot. Polsat Article

W jesiennej ramówce „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” nadawany jest na antenie Polsatu w zupełnie nowym paśmie - w poniedziałki o godz. 20.00, począwszy od 30 sierpnia br. Poprzednie jedenaście edycji show na antenie Polsatu oglądać można było w piątkowym prime-time. Wiosną br. w tym paśmie stacja emitowała program „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków dwunastej edycji show wyniosła 1,44 mln widzów, co przełożyło się na 10,96 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,88 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 8,86 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Największą popularnością cieszył się pierwszy odcinek produkcji. Przyciągnął uwagę 1,85 mln osób.vDrugi śledziło 1,11 mln, a trzeci - 1,34 mln.

W porównaniu do emitowanego w analogicznym okresie ub.r. jedenastego sezonu widowisko straciło 150 tys. widzów. Wówczas „Taniec z Gwiazdami” po trzech odcinkach w piątkowe wieczory śledziło 1,59 mln widzów, co przełożyło się na odpowiednio 12,30 proc., 8,44 proc. oraz 8,98 proc. udziału.

Polsat w czasie emisji tanecznego formatu zajmuje drugie miejsce w całym rynku telewizyjnym. Pierwsza lokata należy do TVP2, która nadaje wtedy gł. „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”, co daje stacji 12,16 proc. udziału. Trzecie miejsce zajmuje TVN (gł. „Na Wspólnej”, „Milionerzy” i „Chyłka - Inwigilacja”; 7,67 proc.), a czwarte - TVP1 (różne audycje, w tym „Pogoda”, „Alarm!” i „Leśniczówka”; 6,53 proc.).

Z kolei w grupie 16-49 Polsat jest trzeci, a w 16-59 - drugi.

Uczestnicy „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami 12”

W „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami 12” biorą udział następujące gwiazdy: Izabela Małysz (żona Adama Małysza), Oliwia Bieniuk (córka aktorki Anny Przybylskiej i piłkarza Jarosława Bieniuka), Kinga Sawczuk (influencerka „Kompleksiara”), Magdalena „Kajra” Kajrowicz-Zapała (żona Sławomira Zapały), Sylwia Bomba (influencerka znana m.in. z programu TTV „Gogglebox. Przed telewizorem”), Denis Urubko (himalaista), Radosław Liszewski (lider zespołu Weekend), aktor telewizyjny i filmowy Piotr Mróz, Wojciech Węcławowicz (67-letni „Fit Oldboy”) i Łukasz „Juras” Jurkowski.

Jurorami w „Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami 12” będą Andrzej Piaseczny (piosenkarz w ostatnich latach związany był z Telewizją Polską), Andrzej Grabowski, Michał Malitowski i Iwona Pavlović. Show poprowadzą Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna oraz Izabela Janachowska, która ostatnio rozstała się z TVN Grupą Discovery.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 8,36 proc.

Dołącz do dyskusji: „Taniec z Gwiazdami” w nowym paśmie stracił 150 tys. widzów, Polsat wiceliderem rynku

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2021
Pierwszy odcinek nie konkurował jeszcze z M jak miłość, a potem widać już drastyczny spadek widowni. Wielkiego sukcesu w tym paśmie nie wróżę.
0 0
odpowiedź
User
Karola
Pomysł emisji pod M jaj Miłość był kretyński. Sensowne było to zrobić na zmianę z TTBZ emitowanej raz do roku aby tak szybko się nie zużyło
0 0
odpowiedź
User
Pawel
No jak ma nie stracić TZG jak jest w nim sfrustrowany pseudoartysta nielubiacy pewnej partii i konkurencyjnej tv.
0 0
odpowiedź