SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Wiadomości” i „Teleexpress” tracą widzów mimo emisji także w TVP Info, „Fakty” z mniejszym spadkiem, zyskała „Panorama”

„Teleexpress” i „Fakty” miały w grudniu ub.r. najwyższą oglądalności wśród programów informacyjnych. Wszystkie dzienniki zanotowały spadki oglądalności na głównych antenach względem analogicznego okresu rok wcześniej, a zdecydowanie najwięcej straciły „Wiadomości” (984 tys. widzów) i „Teleexpress” (954 tys. osób) - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w grudniu 2017 roku oglądało średnio 3 mln widzów, co zapewniło TVN 21,29 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 5,90 proc. widzów, czyli 188 tys. oglądających, ale jego udział zmalał z 21,53 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik ten na pozycję lidera awansował z miejsca trzeciego.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,17 mln widzów, co przełożyło się na 22,49 proc. udziału. Było to o 6,82 proc. mniej, niż w listopadzie 2016 roku.

Na drugie miejsce spadł „Teleexpress” TVP1. Jego oglądalność zmalała o 27,51 proc. (954 tys. widzów). W grudniu 2017 roku wyniosła ona 2,51 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 21,92 proc. (rok wcześniej było to 28,77 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Teleexpressu” na antenie newsowej stacji w grudniu ub.r. wyniosła 662 tys. osób, a udział - 5,76 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 3,18 mln widzów (27,68 proc. udziału). Było to i tak o 8,41 proc. mniej, niż „Teleexpress” gromadził rok temu tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają „Wiadomości” TVP1, które spadły z miejsca drugiego. Widownia tego serwisu na głównej antenie zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 30,53 proc. (984 tys. osób) do 2,24 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku zmalał z 20,79 proc. do 15,10 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,75 mln widzów, będąc i tak o 14,70 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Wiadomości” emitowane były tylko na głównej antenie.

Oczko niżej z minimalną stratą do trzeciego miejsca znalazły się  „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 2,23 mln osób, po spadku o 11,50 proc. (290 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w grudniu ub.r. oglądało 2,41 mln widzów, czyli o 11,15 proc. mniej, niż przed rokiem.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 18,83 proc. do 1,35 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W grudniu ub.r. „Panorama” na obu antenach miała o 11,72 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to właśnie „Panorama” jako jedyna pochwalić się mogła wzrostem. Co ciekawe, nawet i w tym ujęciu najwięcej straciły „Wiadomości” (mimo że porównujemy dane oglądalności tego serwisu z grudnia 2016 roku tylko z głównej antenie z wynikami z grudnia ub.r. z dwóch anten).

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w grudniu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 13,67 proc. do 996 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 860 tys. osób (w dół o 13,75 proc.).

Również i w tym ujęciu zdecydowanie największe spadki zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Wiadomości” (38,35 proc.) i „Teleexpress” (28,74 proc.).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten również i tutaj wszystkie serwisy zanotowały spadki, a najwięcej straciły „Wiadomości” - było to 27,17 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” i „Teleexpress” tracą widzów mimo emisji także w TVP Info, „Fakty” z mniejszym spadkiem, zyskała „Panorama”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Pamiętajmy o drobnej korekcie na efekt bazy.
Grudzień ubiegłego roku był wyjątkowo gorący politycznie, stąd spadki dzienników rok do roku w grudniu.

Czyli jednak pierwszy raz od dawna się pomyliłem. Obstawiałem, że "Fakty" będą w grudniu jednak minimalnie na drugim miejscu. A są na pierwszym. Obstawiałem, że ze względu na przyzwyczajenia grudzień to jednak będzie czas "Wiadomości". A nie był.
13 6
odpowiedź
User
Widz
Fakty prowadzą na głównej antenie natomiast po zsumowaniu wszystkich anten niewielką przewagę ma Teleexpress i to on prowadzi ;)
9 35
odpowiedź
User
prawnik
Fakty prowadzą na głównej antenie natomiast po zsumowaniu wszystkich anten niewielką przewagę ma Teleexpress i to on prowadzi


A przepraszam. Rzeczywiście Fakty w zsumowaniu ogólnym są o parę tysięcy na drugim.

Czyli jednak się nie myliłem.
4 4
odpowiedź
User
Tomasz
Zauważyłem taką zależność: Im bardziej w Nielsenie rosną Fakty, tym bardziej spada poparcie Totalsom, a rośnie PiSowi ... Gratulacje !!!
8 47
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Na szczęście to kłamliwy Nielsem = nieprawda.
Tylko Netia i prezes kÓrski wam prawdę powiedzą :D
47 5
odpowiedź
User
WM jak zwykle manipulują
Na wykresie jest nieparada. Na pierwszym miejscu oglądalności jest Teleekspres spośród dzienników. Dlaczego, choć nie ma opisu, że podano wycinek z jednej tylko anteny, okrojono zakres do TVP1 tak, by Fakty były na pierwszym miejscu? WM to mistrze manipulacji rodem z pasków TVP info :)
5 44
odpowiedź
User
to ja
Zauważyłem taką zależność: Im bardziej w Nielsenie rosną Fakty, tym bardziej spada poparcie Totalsom, a rośnie PiSowi ... Gratulacje !!!

Albo nielse kłamie, gdzieżby tam, niemozliwe, albo pozostały jeszcze elektorat PO+N wraz z kurczeniem się coraz bardziej się radykalizuje i pilniej śledzi jedyną najprawdziwszą prawdę na TVNie.
2 6
odpowiedź
User
ggggg
Na miejscu tvp wszystkie dzienniki zacząłbym już zapobiegawczo puszczać też na kanałach regionalnych.
17 2
odpowiedź
User
Jan
Dane dla Teleexpressu powinno się podawać razem z wynikami dla skoków narciarskich. Bo ludzie w praktyce maja włączone skoki a nie oglądają Telexpres.
32 1
odpowiedź
User
sam
brawo Paczuska, brawo Olechowski - stracić 1 000 000 widzów w rok...miszczowie
42 4
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing