SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OIGKK członkiem KIG

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Komunikacji Kablowej członkiem Krajowej Izby Gospodarczej

26 lutego br. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Komunikacji Kablowej stała się członkiem Krajowej Izby Gospodarczej. Doceniono tym samym środowisko operatorów kablowych i dorobek stowarzyszenia w tworzeniu korzystnych warunków działań dla ich firm. Przynależność OIGKK do KIG wzmocni obie organizacje, ponieważ pozwoli wspólnie realizować wiele projektów mających na celu poprawę kondycji polskich przedsiębiorców oraz wzrost ich konkurencyjności wobec europejskich i ogólnoświatowych partnerów. OIGKK reprezentująca branżę mediów o szybko rosnącej ilości usług dotyczących przesyłu informacji, dostępu do rozrywki i kultury, zyskała partnera m.in. w porządkowaniu przepisów prawa medialnego i telekomunikacyjnego. Natomiast KIG wzmocni wiarygodność swoich działań głosem przedsiębiorców kolejnej, ważnej branży gospodarki.

Krajowa Izba Gospodarcza jest największą instytucją samorządu gospodarczego w Polsce. Zrzesza blisko 150 organizacji gospodarczych, do których należy około 500 tys. krajowych przedsiębiorstw. KIG zajmuje się organizowaniem i wspieraniem działań na rzecz wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki. Dokonuje także oceny działań władz państwowych i samorządowych przyczyniających się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Podobnie jak OIGKK, reprezentuje interesy polskich przedsiębiorców w stosunkach z Prezydentem RP, Parlamentem, rządem i samorządami lokalnymi, m.in. opiniując projekty aktów prawnych dotyczących gospodarki. KIG wspiera przedsiębiorczość opartą na wysokich standardach etycznych i uczciwej konkurencji, promuje produkty markowe, organizuje kursy i szkolenia.

Działalność Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Komunikacji Kablowej polega na reprezentowaniu interesów gospodarczych zrzeszonych w niej 150 członków, do których głównie należą operatorzy sieci telewizji kablowej. Członkowie Izby reprezentują aktualnie większość polskiego rynku telewizji kablowej, którego wielkość szacowana jest na około 4, 5 mln abonentów. Celem OIGKK jest także kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki w działalności gospodarczej, popularyzacja idei komunikacji kablowej i działalność oświatowa w dziedzinie komunikacji kablowej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: OIGKK członkiem KIG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl