SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o wsparcie, apeluje o przekazanie 1 proc. podatku na fundację

O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja ponownie zaapelował o wsparcie od słuchaczy stacji. Przypomniał tym samym, że mogą oni przekazywać 1 proc. podatku dla Fundacji Nasza Przyszłość. Apel widnieje także na stronie radia.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. TV Trwam Article

„Znamy powiedzenie: >>Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć i więcej lat – sadzi las, a daleko w przyszłość – dobrze kształtuje, formuje dzieci i młodzież<<. W Radiu Maryja i dziełach przy nim powstałych jest nas niewielu, ale usiłujemy czynić bardzo wiele. Pomagamy także formować po polsku i katolicku dla Pana Boga, rodziny, Ojczyzny, ludzi – dzieci i młodzież. Czynimy to dzięki Panu Bogu i dzięki współpracy wszystkich ludzi dobrej woli. Dzięki Wam, którzy kochacie Pana Boga i Ojczyznę” - czytamy na stronie Radia Maryja.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w swoim apelu zaznacza, że „Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: >>Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili<<, a nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek.

- Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość. Bóg zapłać! – zakończył o. Tadeusz Rydzyk.

Szef Radia Maryja podsumował również, że dzięki 1 proc. podatku przekazanemu na Fundację Nasza Przyszłość do tej pory udało się m.in. zorganizować warsztaty dziennikarskie dla młodzieży.

- Warsztaty stacjonarne dla 5 tys. osób, a w różnych miejscowościach dla ponad 54 tys. uczniów szkół średnich. Współfinansujemy badania naukowe Instytutu Pamięć i Tożsamość. Na ukończeniu jest już drugi profesjonalny film, tym razem „Nędzarz i Madame”. Organizujemy koncerty religijno-patriotyczne dla dzieci i młodzieży a także animujemy współpracę młodzieży z różnymi domami seniorów. Możliwe są letnie staże i praktyki studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wydaliśmy i rozdaliśmy (bezpłatnie) kilkaset tysięcy książek pomagających w formacji dzieci i młodzieży – przypomina redemptorysta.

Obecnie możliwe jest już rozliczanie PIT-ów za 2020 rok, a od podatku można odpisać 1 proc. i przekazać ją na organizację pożytku publicznego. O to właśnie apeluje ojciec Rydzyk.

Pieniądze z ministerstw dla ojca Rydzyka

Jak pisaliśmy w styczniu - w latach 2016-2020 Ministerstwo Zdrowia zapłaciło Fundacji Lux Veritatis (nadawcy Telewizji Trwam), 1,5 mln zł za usługi promocyjne w ramach programów dotyczących walki z chorobami nowotworowymi. Tylko w 2020 roku te wydatki wyniosły 421,9 tys. zł.  

Natomiast na początku lutego informowaliśmy, że w 2020 roku z dwóch ministerstw: Rodziny i Polityki Społecznej oraz Spraw Zagranicznych – media o. Tadeusza Rydzyka otrzymały 413 zł.  W latach 2016-2020 Fundacja Lux Veritatis otrzymała też 223,9 tys. zł w ramach czterech dotacji od podmiotów nadzorowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowo w ubiegłym roku powiązana z o. Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis oraz spółki: Nasz Przyszłość i Bonum uzyskały łącznie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych We wrześniu 2020 roku media ujawniły też, że Lux Veritatis dostała w ciągu czterech lat ponad 6 mln zł. dotacji z Fundacji PZU.

Fundacja Nasza Przyszłość w ub.r. otrzymała 4,9 mln zł z 1 proc. podatku dochodowego przekazanego przez podatników. Fundacja Nasza może pozyskiwać takie darowizny, ponieważ ma status organizacji pożytku publicznego.

Zachęty do zasilania jej w ten sposób są regularnie publikowane w Radiu Maryja, TV Trwam i „Naszym Dzienniku”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o wsparcie, apeluje o przekazanie 1 proc. podatku na fundację

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Matka Rydzyk
Wszystkich bezdomnych wymroziło?
36 10
odpowiedź
User
Edward
Kiedy ten człowiek się nasyci? Czy jest dla niego jakaś granica przyzwoitości?
50 10
odpowiedź
User
Jan
Ksiądz Dymer już szykuje miejsce w piekle dla tego człowieka.
40 10
odpowiedź