SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olimpiada Trampoliny - emocje małych sportowców

Provident podsumował I edycję Ogólnopolskiego Programu Społecznego "Trampolina"

W sobotę 6 marca w Warszawie, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, odbyły się zawody sportowe będące podsumowaniem I edycji Ogólnopolskiego Programu Społecznego Trampolina. W igrzyskach wzięło udział 320 dzieci z całej Polski uczniów szkół podstawowych, którym w ramach programu Provident Polska przekazał w roku ubiegłym sprzęt sportowy. Jedną z atrakcji Olimpiady był mecz między drużyną polskich artystów i drużyną sportowców.

Hala Gier na warszawskiej AWF była w sobotę miejscem olbrzymich emocji sportowych i wzruszeń. Wśród zaproszonych gości byli przede wszystkim uczniowie z klas IV-VI ze szkół podstawowych z: Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Leszna, Łodzi, Olsztyna, Rzeszowa i Szczecina. To właśnie w tych miastach w roku 2003 odbyły się organizowane przez Provident Polska Dni Sportu, w trakcie których firma przekazała sprzęt sportowy wytypowanym do programu placówkom. Olimpiada Trampoliny to wielki finał I edycji, który jednocześnie rozpoczął kolejny etap programu. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili znani sportowcy popierający ideę i cele Trampoliny. Drużyna, w skład której wchodzą Marta Niewczas, Sebastian Kolasiński, Bohdan Ludwiczak, Wojciech Tkacz, Maurycy Wawrzyniak rozegrała niezapomniany mecz piłki nożnej z Reprezentacją Artystów Polskich. W zespole artystów zagrali m.in.: Maciej Dowbor, Piotr Zelt, Marcin Dorociński, Andrzej Andrzejewski. Mecz wygrali aktorzy 8:3. Całą Olimpiadę prowadziła Katarzyna Dowbor dziennikarka znana z zamiłowania do sportu oraz dr Tadeusz Staniszewski wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego.

Mark Bardsley, Prezes Zarządu Provident Polska komentując zaangażowanie firmy w program Trampolina podkreśla, że: "Po pierwszym roku prowadzenia programu wiemy jedno to jest naprawdę potrzebna inicjatywa i rzeczywista pomoc dla szkół. Dlatego też planujemy długofalowe zaangażowanie Providenta w Trampolinę i zamierzamy dotrzeć z naszą pomocą do setek podobnych placówek w całym kraju. Zawsze jesteśmy blisko ludzi wśród lokalnych społeczności mamy swoich klientów, pracowników i przedstawicieli, dlatego też do tych samych ludzi kierujemy nasze działania społeczne. Cieszę się, że mogliśmy pomóc szkołom w realizacji ich zadań edukacyjnych w tak ważnej dziedzinie jak wychowanie fizyczne."

Provident jest częścią brytyjskiej grupy Provident Financial, która od wielu lat prowadzi projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i ma w tym zakresie duże doświadczenie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olimpiada Trampoliny - emocje małych sportowców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl