SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olivier Janiak odchodzi z funkcji naczelnego “Malemena”

Olivier Janiak zrezygnował ze stanowiska redaktora naczelnego miesięcznika “Malemen” (Next Media) po pięciu latach pracy. Dziennikarz ma jednak nadal brać udział w tworzeniu magazynu.

Olivier Janiak, fot. TVN Article

- Potrzebuję więcej czasu dla rodziny. Nie jestem w stanie godzić ze sobą wszystkich moich obowiązków: pewne funkcje są po prostu niekompatybilne - tak swoją decyzję Olivier Janiak tłumaczy w rozmowie z portalem Natemat.pl. Ostatnim przygotowanym przez dziennikarza wydaniem pisma jest numer grudniowo-styczniowy, który 5 grudnia br. trafił do kiosków.

Janiak zapewnia, że wbrew pogłoskom “Malemen” nie znika z rynku i on nadal ma przy nim pracować. Nie ustalono na razie w jakiej roli.

Olivier Janiak byl redaktorem naczelnym “Malemena” od ukazania się tytułu w 2008 roku. Dziennikarz pracuje także w telewizji TVN, gdzie od wielu lat prowadzi magazyn “Co za tydzień”.

“Malemen” jest luksusowym magazynem dla mężczyzn. Ukazuje się w cenie 10 zł. Jak wynika z prezentacji reklamowej na 2013 roku, nakład miesięcznika to 62 tys. egz., z czego 10 tys. trafia do prenumeratorów, 35 tys. egz. jest wysyłana do klientów partnerów wydawnictwa, a 17 tys. egz. znajduje się w otwartej sprzedaży. Wydawca nie ujawnia wyników sprzedaży pisma.

Dołącz do dyskusji: Olivier Janiak odchodzi z funkcji naczelnego “Malemena”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ed
pierwsze słyszę że coś takiego wychodzi, ale sądząc po naczelnym musiało to być dno totalne
45 38
odpowiedź
User
poldi
nawet rozumiem dlaczego wyniki sprzedaży są tajne
42 15
odpowiedź
User
marta
cóż za pretensjonalny podtytuł
41 11
odpowiedź