SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olka Kaźmierczak zawiesza kolektyw Pop Up Grupa

Od sierpnia Olka Kaźmierczak zawiesza działanie kolektywu Pop Up Grupa, który założyła w 2015 roku.

Olka Kaźmierczak, fot. Kamil KotarbaArticle

Pop Up Grupa była kolektywem strategiczno-kreatywnym w branży mody i lifestyle specjalizującym się w strategii marki, produktu, komunikacji i biznesu. W gronie klientów były takie marki jak marki Bohoboco, L37, TOVA, Weave, Fiore czy Abriga.

Pop Up Grupa na rynku cztery lata

Z początkiem sierpnia tego roku Olka Kaźmierczak zawiesza działanie Pop Up Grupy na rzecz pracy pod własnym imieniem i nazwiskiem. Będzie pracowała nad strategiami marek i ich komunikacją, a także nad kampaniami komunikacyjnymi. Pod swoim imieniem i nazwiskiem zajmie się też rozwojem bloga o nowym systemie mody.

Kolektyw powstał w listopadzie 2015 r. z inicjatywy Olki Kaźmierczak (strategia marki i komunikacji) i Kai Dobrzańskiej (strategia komunikacji wizualnej), a z czasem powiększył się o kolejnych ekspertów: Agnieszkę Polkowską (trendy i strategia produktu), Agnieszkę Lewcio (strategia digital) i Paulinę Ciecierską (strategia biznesu).

-  W tym roku zależało mi na tym, by uprościć wszystko co i jak robię, więc na pewnym etapie upraszczania poczułam, że nie potrzebuję struktury, jaką jest Pop Up Grupa. Prace, które wykonywałyśmy w kolektywie mogę wykonywać pod własnym imieniem i nazwiskiem, przydzielając poszczególnie elementy projektów wykonawcom zewnętrznym. Przez to, że nie mam stałego składu pracowników, mogę zatrudniać różne zespoły do różnych projektów, dopasowując je do konkretnej potrzeby. Mogę też zostać zatrudniona jako strateg przez inną agencję, lub pracować na kontrakcie np. dla marki zagranicznej. Do tej pory marki, które były klientami Pop Up Grupy i tak zgłaszały się bezpośrednio do mnie, a dopiero później dowiadywały o istnieniu kolektywu, więc dla moich klientów obecna zmiana jest formalnością. Z kolei dla mnie, ze strategicznego punktu widzenia, pewniejsza i bardziej opłacalna jest inwestycja w budowanie rozpoznawalności własnego nazwiska, które funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu i jest kojarzone z konkretnym zakresem umiejętności - tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Olka Kaźmierczak.

Kaźmierczak od lat zajmuje się budowaniem strategicznej komunikacji w branży mody&lifestyle. Prowadzi bloga Fashion PR Girl, od ubiegłego roku współpracuje też z redakcją Vogue.pl, gdzie pisze o ludziach zmieniających oblicze biznesów kreatywnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olka Kaźmierczak zawiesza kolektyw Pop Up Grupa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ania
Jak przekształcić rozpad teamu w decyzję o zawieszeniu działalności? Jak z trendu "podróż osobista" uruchomić kolejną maszynkę do zarabiania? Czy przyznanie się do strachu przed tym, co powiedzą inni i wyparcie tego chwilę później nie jest zaprzeczeniem? Czy kompulsywne zmiany biogramów świadczą o dojtzalosci
odpowiedź
User
obserwuje
Ale, na szczęście Olka zorientowała się co teraz jest w modzie - selfcare i poszukiwania duchowe i zaraz na tym będzie zarabiać pieniądze.
odpowiedź