SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OMD z piętrowym minimalizmem, figurkami ludowymi i imprezowym „Garażem” (fotoreportaż z życia agencji)

Pracownicy domów mediowych z Grupy OMD rezydują z dala od biurowej dzielnicy Warszawy, zwanej potocznie Mordorem. W siedzibie firmy można się natknąć na zarówno na rysunki dzieci pracowników, jak też figurki ludowe i grafiki Andrzeja Pągowskiego. Prezentujemy fotoreportaż z biura OMD.

Article

Siedziba Grupy OMD znajduje się na warszawskim Ursynowie, przy ulicy Ibisa 14. Jest to trzypiętrowy budynek, z przestrzenią w garażu przeznaczoną na szkolenia. Całość obejmuje ponad tysiąc metrów kwadratowych, balkony i ogródek z miejscem na grill.

Parter to teren prezesa. Z przeszklonego biura Jakub Bierzyński ma dobry widok na sytuację w firmie i… na zbieraną od ponad dwóch dekad kolekcję egzotycznej sztuki ludowej. Wchodząc do budynku można odnieść wrażenie, że to galeria sztuki. Obok figurek przywiezionych z najdalszych regionów świata, a przede wszystkim z Azji.

Na półkach znajdują się liczne nagrody zdobyte przez zespoły OMD, w tym statuetka jedynego w Polsce Złotego Lwa (Cannes Media Lions). Ściany biura zdobi również grafika „Alegoria” Andrzeja Pągowskiego, z którym kiedyś Bierzyński pracował biurko w biurko.

>>> FOTOREPORTAŻ Z BIURA GRUPY OMD

Biuro samo w sobie ma dość surowy, industrialny charakter. Atmosfera w biurze za to jest kameralna i ciepła. Wnętrza ocieplają ludzie, którzy nadają unikalny charakter firmie, personalizując swoje biurka. Pierwsze piętro należy do zespołu Anny Podskarbi (OMD Optimum Media). Ma ona swoją własną galerię na ścianie swojego pokoju stworzoną z prac plastycznych wykonanych przez jej dzieci. Nie brakuje również pocztówek nadesłanych z pozdrowieniami dla zespołu przez członków ekipy przebywających na urlopach oraz pamiątek ze wspólnych wyjazdów. Po sąsiedzku na pierwszym piętrze urzęduje dział badań, dział programistów oraz  dział reklamy niestandardowej z Ewą Konopko na czele.

Drugie piętro to królestwo OMD Macroscope. Robert Plesko zajmuje przestrzenny gabinet, którego wnętrze zdobią pamiątkowe zdjęcia pracowników Macroscope. Za ścianą rezyduje OMD Digital, który jest najliczniejszym zespołem w firmie. To właśnie te zespoły mają najbliżej do tak zwanej „kawiarenki”, gdzie w porze obiadowej robi się gwarno od rozmów i żartów.

Piętro wyżej pracują zespoły Easymedia, a na szczycie PHD. Marek Wochna, managing director Easymedia i PHD, pokonuje dziennie ponoć 1000 stopni. Wysoko trzeba się wspiąć, by zasięgnąć porady zespołu negocjacyjno / buyingowego. Maciej Kita, buying managing director, urzęduje na trzecim piętrze. Tutaj panuje absolutny minimalizm i w przeciwieństwie do innych biur, zespół posiada  w swoim pokoju wygodne miejsce do spotkań wewnętrznych, oczywiście w kolorystyce OMD. Na ostatnim piętrze mają swoją siedzibę dział księgowości i traffic.

Tym materiałem zaczynamy cykl fotoreportaży „Z życia agencji” pokazujących, jak pracują czołowe firmy z polskiej branży reklamowo/marketingowo/internetowej. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres redakcja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: OMD z piętrowym minimalizmem, figurkami ludowymi i imprezowym „Garażem” (fotoreportaż z życia agencji)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
wtf?
14 10
odpowiedź
User
WTF II
"To właśnie te zespoły mają najbliżej do tak zwanej „kawiarenki”, gdzie w porze obiadowej robi się gwarno od rozmów i żartów."
10 9
odpowiedź
User
Czarna Maska Hebanowa
Poproście właściciela tego lokalu, czyli sami wiecie kogo, aby zainstalował w budynku windę ;O)
8 8
odpowiedź
User
WTF III
akrtykuł sponsorowany - reklama pracodawcy ?
8 8
odpowiedź
User
yo
za duzo rozpraszaczy
8 8
odpowiedź