SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet liderem - Wirtualnemedia.pl po raz pierwszy w ścisłej czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

W lipcu najczęściej cytowanymi redakcjami w Polsce były Onet, Wirtualna Polska i TVN24 - wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów. Debiut w ścisłym gronie piętnastu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce notują Wirtualnemedia.pl, które były cytowane przeszło tysiąc razy.

Article

Miejsce pierwsze w lipcowym rankingu najczęściej cytowanych mediów kolejny miesiąc należy do serwisu Onet. Na jego informacje powoływano się 4850 razy. Podium uzupełniają Wirtualna Polska (4025 cytowań, awans o dwie pozycje) oraz TVN24 (3316 cytowań). Aż o dziesięć oczek wzrosła pozycja Polskiego Radia 24, które uplasowało się na dziewiątym miejscu ze wzrostem o ponad 100 proc. niż w czerwcu, z wynikiem 1,2 tys. cytowań.

Redakcja Wirtualnemedia.pl w lipcu po raz pierwszy znalazła się w ogólnym rankingu zestawienia, na miejscu 14., wyprzedzając TVP Info. Nasza redakcja awansowała o dwie pozycje względem czerwca. To nasz najlepszy wynik w historii zestawień Instytutu Monitorowania Mediów.

W rankingu piętnastu najczęściej cytowanych mediów w Polsce znalazły się cztery portale internetowe, trzy rozgłośnie radiowe, pięć tytułów rasowych i trzy stacje telewizyjne.

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

W rankingu tytułów prasowych za lipiec 2021 pierwsze miejsce utrzymuje "Rzeczpospolita" z wynikiem 2,8 tys. materiałów w innych mediach. Drugie miejsce w kategorii ze wzrostem o jedno oczko zajęła "Gazeta Wyborcza" z liczbą blisko 1,4 tys. cytowań.

Pozycję trzecią również ze zmianą w górę o jedno miejsce zajmuje Super Express (1,3 tys.). Najwyższy wzrost dotyczy natomiast tytułu "Nasz Dziennik" – zmiana o czternaście pozycji w stosunku do czerwca br.

Liderzy mediów internetowych

Niezmiennym zwycięzcą w kategorii serwisów internetowych pozostaje Onet, przed WP i Interią. Czwarte miejsce ze wzrostem o jedno oczko zajmują Wirtualnemedia. Redakcja, powołując się na swoje źródła, między innymi informowała, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wyklucza cofnięcia koncesji wszystkim stacjom TVN, jeżeli wejdą w skład grupy, jaka powstanie po fuzji Warner Media z Discovery.

Najczęściej cytowane periodyki

W kategorii tygodników i dwutygodników na miejsce pierwsze kategorii awansowała aż o pięć pozycji "Gazeta Polska", cytowana w innych mediach łącznie 337 razy. Za nią tygodnik "Wprost" z liczbą 259 powołań.

Podium zamyka natomiast "Newsweek" (219) wraz ze wzrostem o jedno oczko.

W kategorii miesięczników i dwumiesięczników pierwsze miejsce zajmuje "Twój Styl", cytowany w lipcu łącznie 146 razy między innymi za sprawą wywiadu na łamach sierpniowego numeru z aktorką Anną Dereszowską.

Najczęściej cytowane stacje telewizyjne i radiowe

Pozycję najbardziej opiniotwórczej stacji radiowej w kraju niezmiennie zajmuje RMF FM, na którą dziennikarze innych redakcji powoływali się w lipcu blisko 1,5 tys. razy. Miejsce drugie w rankingu zajmuje Polskie Radio 24, które cytowano w innych mediach prawie 1,3 tys. razy. Podium zamyka Program Pierwszy Polskiego Radia z liczbą 1 tys. wzmianek


Podium kategorii telewizyjnej zajęły kolejno TVN24 (3,3 tys. cytowań), Polsat News (2,2 tys.) oraz TVP Info (933). Na miejscu czwartym ze wzrostem o jedną pozycję w kategorii, uplasował się TVN (760). O trzy miejsca wzrosła również pozycja TV Republika (306 powołań), do której najczęściej odnoszono się w związku z rozmową stacji z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską na temat konieczności szczepień, które mogą uchronić kraj przed czwartą falą i dodatkowymi restrykcjami.

Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i biznesowe

Podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym za lipiec niezmiennie tworzą redakcje "Rzeczpospolitej", "Dziennika Gazety Prawnej" i "Pulsu Biznesu" z liczbą kolejno 2,8 tys., 1,2 tys. i 290.

Wśród portali internetowych najczęściej cytowano kolejno: Money, Business Insider, Bankier, WNP oraz 300gospodarka.

Najbardziej opiniotwórcze media regionalne

Liderem kategorii mediów regionalnych w lipcu 2021 pozostaje Radio Wrocław, na które inne redakcje w kraju powoływały się w lipcu 194 razy. Rozgłośnia gościła na antenie między innymi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którego pytano o sytuację szczepień w kraju.

Wzrost o sześć oczek odnotowało Radio Poznań, plasując się tym samym na miejscu trzecim z wynikiem 100 wzmianek.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 42 799 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; serwisów internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-30 lipca 2021 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet liderem - Wirtualnemedia.pl po raz pierwszy w ścisłej czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HALINA
JAK JA SIĘ CIESZĘ ,ŻE ZNOWU ONET JEST NAJLEPSZY.WŁAŚCIWIE DLACZEGO JA SIĘ DZIWIĘ ,PRZECIEŻ TAM SĄ SAMI PROFESJONALIŚCI.ANDRZEJ ,BARTEK JANUSZ ,KAMIL.SUPER EKIPA.TAK TRZYMAĆ. POWODZENIA.
14 22
odpowiedź
User
3e2
o kur. plotkarski pudelek ma więcej niż cała GW do kupy wzięta
22 7
odpowiedź
User
LGBTQRTWPY+
Opiniotwórczych czyli propagandowych. Nazywajmy rzeczy po imieniu
34 12
odpowiedź