SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Onetu z nowym modelem pracy i systemem rezerwacji biurek

Biura Ringier Axel Springer Polska, które świeciły ostatnio pustkami, mają się od maja mocniej zapełnić. Firma wprowadza system pracy, które nazwała "smart work" - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W praktyce oznacza to, że każdy zespół określi sobie hybrydowy model pracy. Firma uruchomi też system rezerwacji biurek.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Częściowy powrót do biur wynika ze zniesienia obostrzeń pandemicznych - jeszcze w marcu firma wymagała testowania na COVID-19 od pracowników chcących korzystać z biura. Teraz takich wymagań już nie ma, a od maja pracowników czekają pewne zmiany. Mowa o trybie "smart work".

- Pracownicy Ringier Axel Springer Polska ze swoimi przełożonymi i zespołami wypracowują sposób pracy – taki, który najlepiej odzwierciedla specyfikę, dynamikę i cele do osiągnięcia danego zespołu - informuje Wirtualnemedia.pl Agnieszka Makowska, rzecznik prasowa Ringier Axel Springer Polska.

- Od 1 maja nasze biura będą wykorzystywane nie tylko jako miejsce pracy dla tych, którzy preferują pracę w biurze, ale również jako miejsce spotkań, burzy mózgów, integracji i współpracy zespołowej - dodaje Makowska.

Zatrudnieni w RASP mogą pracować z innego kraju UE

W firmie są redakcje, których członkowie będą przychodzić do biura np. w określone dni tygodnia - takie rozwiązania funkcjonowały w RASP już wcześniej (w czasie zimowego nasilenia pandemii część redakcji wróciło do pracy zdalnej). Są też np. zespoły, których członkowie pojawiać się będą w biurze sporadycznie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Firma daje również możliwość pracy z każdego miejsca w Polsce. Ale nie tylko. Pracownicy RASP mogą wyjechać do innego kraju Unii Europejskiej i pracować tam do 30 dni w ciągu roku kalendarzowego - takie rozwiązanie spółka wprowadziła w czasie pandemii.

W związku ze zmianami w biurach w Warszawie i Krakowie pojawi się system "smart office" służący do rezerwacji biurek, miejsc parkingowych oraz sal konferencyjnych. - Nowy system ma zapewnić łatwą i szybką rezerwację biurka i miejsca parkingowego, a także udostępnienie go innym, gdy pracujemy zdalnie - mówi Makowska. Mimo tej zmiany zachowano dotychczasowe open space'y poszczególnych redakcji jak i gabinety.

Bez gabinetów w TVN Grupie Discovery

System rezerwacji biurek i miejsc parkingowych funkcjonuje też od 2021 r. w TVN Grupie Discovery. Tam jednak dodatkowo pozbawiono też prawie wszystkich pracowników własnych gabinetów (zachował je tylko zarząd). Od połowy marca TVN Grupa Discovery wprowadziła hybrydowy tryb pracy, w którym przez trzy dni w tygodniu pracownicy pracują stacjonarnie, a przez dwa dni - w domu.

Od dwóch tygodni w warszawskiej siedzibie firmy przy ul. Domaniewskiej 49 działa także punkt adaptacyjny „Projekt Świetlica” - całodzienny punkt opieki i adaptacji dla dzieci uchodźców z Ukrainy oraz rodziców/opiekunów, którzy mogą korzystać z oferty warsztatów i szkoleń orientacyjnych.

Ringier Axel Springer Polska jest właścicielem m.in. portali Onet.pl i Fakt24.pl, dziennika "Fakt", tygodników "Newsweek Polska" i "Auto Świat" czy miesięcznika "Komputer Świat".

Dołącz do dyskusji: Właściciel Onetu z nowym modelem pracy i systemem rezerwacji biurek

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
123
Jak uroczo i preogresywnie. Ani slowa o oszczednosciach.. 😁
odpowiedź
User
Adrian
Upokarzanie pracowników level hard. Ale niech ci ludzie dalej się cieszą, że mają silnego właściciela :)
odpowiedź
User
Pawel
A koedy umowy o prace?
odpowiedź