SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet najbardziej opiniotwórczym medium w sierpniu. "Rzeczpospolita" wyprzedziła WP, wysoko Wirtualnemedia.pl

W sierpniu media najczęściej powoływały się na informacje Onetu - wynika z nowego rankingu Instytutu Monitorowania Mediów „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na kolejnych miejscach znalazły się "Rzeczpospolita" oraz Wirtualna Polska. W czołówce mediów internetowych znalazł się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Według danych IMM w sierpniu na informacje Onet.pl powoływano się ponad 6,5 tys. razy. To o 2,4 tys. powołań więcej niż w poprzednim miesiącu. Sierpniowy wynik Onet.pl to m.in. pokłosie ujawnienia przez portal tzw. „afery hejterskiej” w Ministerstwie Sprawiedliwości.

W rankingu głównym znalazło się pięć dzienników, cztery stacje telewizyjne, trzy stacje radiowe i trzy portale.

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

Najczęściej cytowanym tytułem prasowym w sierpniu była „Rzeczpospolita”. Dziennik ten utrzymuje się na pozycji lidera od czerwca. Na drugim miejscu, tak jak w poprzednim miesiącu, uplasowała się „Gazeta Wyborcza”. Ostatnie miejsce na podium należy do „Faktu”.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem w sierpniu był „Wprost z liczbą 402 cytatów. Na drugim miejscu, po lipcowej nieobecności w zestawieniu,  znalazł się „Newsweek” z liczbą 228 cytatów. Trzecie miejsce zajął dwutygodnik „Viva!”, na który powoływano się przede wszystkim w kontekście publikowanych na jego łamach wywiadów.

W zestawieniu najbardziej opiniotwórczych miesięczników prowadzi „Forbes”.

Najbardziej opiniotwórcze media - internet, telewizja i radio

Najczęściej cytowanym portalem internetowym był Onet, zajmujący pierwsze miejsce także w rankingu głównym. Na drugim miejscu, podobnie jak w poprzednim miesiącu, znalazła się Wirtualna Polska. Trzecie miejsce utrzymuje także portal wPolityce.pl. Na informacje portalu Wirtualnemedia.pl inne redakcje powoływały się 420 razy.

TVN24 kolejny miesiąc prowadzi pod względem liczby powołań w innych mediach. W sierpniu inne redakcje cytowały stację 1556 razy. Na drugim miejscu Polsat News ze zmniejszającym się dystansem do lidera w porównaniu z lipcem i czerwcem. Trzecie miejsce przypadło w sierpniu stacji TVP Info.

Radio RMF FM było najczęściej cytowaną stacją radiową (1306 wzmianek), daleko w tyle zostawiając Radio ZET (538 cytatów) i TOK FM (425 cytatów).

Najczęściej cytowane media regionalne i ekonomiczne

W kategorii mediów biznesowych znalazły się trzy tytuły prasowe i dwa portale. Pierwsze miejsce ponownie zajął „Dziennik Gazeta Prawna” z liczbą 789 wzmianek. Bez zmian także na drugim i trzecim miejscu znalazły się „Puls Biznesu” oraz „Forbes”.

Liderem w sierpniowym rankingu mediów regionalnych był „Dziennik Zachodni”, drugie miejsce należy do „Głosu Wielkopolskiego”, a trzecie do „Gazety Krakowskiej”.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet najbardziej opiniotwórczym medium w sierpniu. "Rzeczpospolita" wyprzedziła WP, wysoko Wirtualnemedia.pl

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fotoks
Najbardziej opiniotworcze są zdjęcia w Onecie, zawsze prawdziwe i adekwatne do sytuacjj...
7 2
odpowiedź
User
gRASP
Najbardziej opiniotworcze są zdjęcia w Onecie, zawsze prawdziwe i adekwatne do sytuacjj...


Pod nowym właścicielem chyba się skończą zdjęcia Trumpa z szaloną miną.
3 0
odpowiedź
User
Greene
Opiniotwórczość to coś pozytywnego, natomiast cytowanie jest neutralne. Jak ktoś daje fejka i je powielają inne media, to cytowania ma, ale opiniotwórczym medium go to nie czyni.
5 1
odpowiedź
User
Gmail
We are selling gmails in bulk. All of the mail accounts we sell are created by hand and we change IP for each account, so they are more safely to use.
We are also selling Google Voice,Edu mail,Hotmail,Outlook,Yahoo,Twitter,Others Email Account and Customize gmail/email and all email related work​...

Click here for Order GMAIL : http://sellaccs.net


New Gmail Accounts are also Available.Interested are PM me.Minimum Order 10 Accounts.Interested are pm me.

Contact:
Email: congmmo @gmail.com
Telegram and SKYPE : congmmo
Thank You!


See more: selling gmail accounts, gmails, sell gmail bulk accounts, selling, bulk selling, bulk sell, created gmail, created account gmail, gmail bulk data,
selling data, gmail created account, gmail created accounts, created gmail account, gmail account data entry, 100 accounts, data entry bulk, sell created gmail accounts,
sell selling, selling selling, selling gmails
0 0
odpowiedź