SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet najczęściej cytowanym medium w marcu 2019. Wysoko Wirtualnemedia.pl

Portal internetowy Onet był najczęściej cytowanym w marcu medium - wynika z zestawienia Instytutu Monitorowania Mediów. Podium uzupełniają Wirtualna Polska oraz radio RMF FM. Na informacje portalu Wirtualnemedia.pl inne redakcje powoływały się 567 razy.

Article

Na informacje Onetu w marcu inne media powoływały się 3908 razy. Portal pierwszą pozycję zawdzięcza cytowaniom wypowiedzi gości zapraszanych do programu „Onet Rano”.

Kolejne miejsca zajmują Wirtualna Polska (2967 cytowań) oraz radio RMF FM (2699 cytowań). Łącznie, w marcowym zestawieniu IMM znalazło się pięć tytułów prasowych, cztery telewizje oraz po trzy stacje radiowe i portale internetowe.

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

Czołówkę najczęściej cytowanych tytułów prasowych otwiera dziennik „Rzeczpospolita” (2356 cytowań), wyprzedzając  „Gazetę Wyborczą” i „Super Express”, odpowiednio 2216 i 1559 cytatów.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem był „Do Rzeczy”, na którego newsy inne redakcje powołały się w marcu 302 razy.  Drugie miejsce na podium zajął tygodnik „Wprost”, a trzecie – „Sieci”.

„Forbes” kolejny miesiąc znalazł się na pierwszym miejscu wśród w miesięczników. Drugie i trzecie miejsce należą kolejno do pism  „Perspektywy” oraz „Press”.

Najczęściej cytowane telewizje, radia i portale

TVN zajął pierwszą pozycję w rankingu najczęściej cytowanych stacji telewizyjnych, z liczbą 2261 cytatów Na kolejnych miejscach uplasowały się TVN24 oraz Polsat News.

RMF FM ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz PR1.

Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet. Kolejną pozycję zajęła Wirtualna Polska oraz Wpolityce.pl. Informacje portalu Wurtualnemedia.pl były cytowane w marcu przez inne redakcje 567 razy.

Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i regionalne

„Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce, z liczbą 1454 cytowań. Drugie miejsce należy do „Pulsu Biznesu”, trzecie – do „Bankier.pl”.

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu ponownie uplasowało się Radio Gdańsk, cytowane 195 razy.

Badanie przeprowadzono na podstawie 30 024 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 marca 2019 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 30 565 razy (24  734  w portalach internetowych, 3 267 w prasie, 1 965 w telewizji i 599 w radio).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet najczęściej cytowanym medium w marcu 2019. Wysoko Wirtualnemedia.pl

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trop
Niestety, ale management daje sie karmić szefom redakcji takimi nic nie znaczącymi wskaźnikami jak "cytowanie", tymczasem konkurencja już dawno odjechała i przyspiesza. Jeśli Onet nie wykona istotnego ruchu strategicznego, zamiast pozorowanych działań typu niezaznaczający serws z ofertami pracy czy serwis wspierający dzialania marketingowe, to zaraz bedzie 3-cim portalem. Wiecej widze zdjec na FB insta "dajrektorow" lansujacych sie na imprezkach, balach, rautach, eventach niz efektow ich pracy.
7 0
odpowiedź
User
Wp
Wp spadło bo po zmianach w Pudelku nie ma żadnych autorskich newsow... czemu wm nie pisze o tym ze pożegnali się z naczelną i 2 najlepszymi wydawcami? Zmiana w wynikach juz jest
7 0
odpowiedź
User
boczuś
Pawłowska rulez!
2 0
odpowiedź
User
Ergiek
Radio Gdańsk - pewnie za relacjonowanie zamachu na życie Adamowicza
2 1
odpowiedź
User
Fak
Fak ginie tu też pod nową waadzą poleciał w dół daleko za superaka. Brawo
4 0
odpowiedź