SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet zaprzecza: nie ingerowaliśmy we wpis Korwina-Mikkego

Grupa Onet podkreśla, że administratorzy należącego do niej serwisu Blog.pl nie zmieniali niczego we wpisie Janusza Korwina-Mikkego dotyczącym wierszyka „Murzynek Bambo”. Polityk z powodu rzekomej modyfikacji w notce przeniósł swój blog do serwisu Salon24.pl.

Article

W niedzielę Janusz Korwin-Mikke poinformował, że z jego wpisu blogowego z połowy września - dotyczącego wykorzystania przez Fundację im. Jacka Kuronia niepełnej wersji wierszyka „Murzynek Bambo” - wbrew jego woli administratorzy serwisu Blog.pl usunęli fragment. Z tego powodu polityk przeniósł swój blog do serwisu Salon24.pl (przeczytaj więcej na ten temat).

Z taką wersją sytuacji zupełnie nie zgadza się Grupa Onet. - Informujemy, że nigdy nie ingerowaliśmy we wpis Pana Janusza Korwin-Mikke z 19 września br. pt. „Murzynek Bambo na drzewie nie mieszka” - mówi nam Anna Nawrocka-Tełewiak, rzeczniczka prasowa firmy. Dodaje, że moderacja treści naruszających regulamin portalu wygląda nieco inaczej niż przedstawił to Janusz Korwin-Mikke.

- Jedynie w przypadku wpisów naruszających dobra osobiste, łamiących prawo czy naruszających dobre obyczaje jako właściciele platformy prosimy autorów o zmodyfikowanie wskazanych treści lub ich usunięcie. W przypadku gdy autor odmawia zmiany czy też usunięcia treści niezgodnych z prawem i obowiązującym regulaminem, następuje blokada materiału. Po wprowadzeniu zmian (zgodnych z obowiązującym prawem i regulaminem Blog.pl) następuje odblokowanie treści - opisuje Nawrocka-Tełewiak. - Nie jest to częste, a każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie po konsultacjach z działem prawnym - zaznacza.

Blog.pl to druga po Blospot.com (należącym do Google’a) najpopularniejsza platforma blogowa w Polsce. W sierpniu br. serwis zanotował 2,34 mln użytkowników i 16,23 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Onet zaprzecza: nie ingerowaliśmy we wpis Korwina-Mikkego

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
taka momentalność
"Moderacja treści naruszających regulamin portalu". Do kogo ta mowa ? Wszystkie portale cenzurują wpisy w sposób sprzeczny z własnym regulaminem, zmyślają bzdety lub same piszą wywywywiady. To jakaś przestępcza plaga i peerelowska mentalność. Myślą, że manipulując informacją coś zmienią ? Najwyżej opóźnią to, co nieuchronne.
odpowiedź
User
dd
Osobiście też spotkałem się z nadmierną cenzurą na portalu onet.pl w komentarzach. Moim zdaniem problem z cenzurą w Polsce jest i narasta. To jest bardzo niepokojące. Z jednej strony tępe totalitarne lewactwo pokroju Michnika, tych wszystkich fundacji "Nigdy więcej" itd które zamyka ludziom inaczej myślącym usta, z drugiej strony skrajnie upolitycznione portale jak, niezalezna.pl gdzie cenzura jest prewencyjna. W konstytucji jest jasny zakaz cenzury w Polsce.
odpowiedź
User
Inna
Autorzy tekstu nie są anonimowi (w przeciwieństwie do komentatorów). Firmują nazwiskiem swój tekst i biorą za niego odpowiedzialność. Ingerencja portalu to czysta cenzura.
odpowiedź