SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet zerwał umowę z Ziemkiewiczem. “Nie akceptujemy lekkiego traktowania kwestii gwałtu“

Wczoraj Grupa Onet rozwiązała umowę z Rafałem Ziemkiewiczem. Spółka tłumaczy, że powodem takiej decyzji była zapowiedź publikacji „skandalizującego tekstu o seksie i gwałtach”. - Nie akceptujemy lekkiego traktowania przejawów przemocy seksualnej - mówi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji korporacyjnej Grupy Ringier Axel Springer Polska.

Rafał Ziemkiewicz, fot. YoutubeArticle

Rafał Ziemkiewicz został zaproszony przez redakcję Onetu do udziału w projekcie „Autorzy”. Współpracę z portalem rozpoczął z początkiem października. We wtorek jego konto zostało zablokowane, a cztery opublikowane dotąd felietony usunięto. Od szefowej projektu Moniki Lech Ziemkiewicz otrzymał wiadomość mailową, w której został poinformowany, że współpracę z nim zakończono (poznaj szczegóły).

- Ta pani użyła argumentu, że „przemoc seksualna jest czymś okropnym i nie akceptuje pisania o tym w formie lekkiej” - relacjonował publicysta w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Jednak jego zdaniem, po tym jak negatywną bohaterką ostatniego felietonu była minister Elżbieta Bieńkowska, redakcja przestraszyła się „antyrządowych tekstów”.

Grupa Onet tłumaczy, że powodem decyzji o rozwiązaniu umowy z Rafałem Ziemkiewiczem była zapowiedź publikacji „skandalizującego tekstu o seksie i gwałtach”. - W kontekście niedawnych wypowiedzi Pana Ziemkiewicza kazało nam ponownie dogłębnie przeanalizować kwestię współpracy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji korporacyjnej Grupy Ringier Axel Springer Polska.

W poniedziałek 6 października Rafał Ziemkiewicz w mailu przesłanym do redakcji napisał: „(…) planuję tekst "skandalizujący", o seksie i "gwałtach", bo za dużo o mnie w tym kontekście w tygodnikach, żeby chować głowę w piasek.” - Ta informacja zmusiła redakcję do zmiany decyzji o współpracy, gdyż postawa Pana Ziemkiewicza stoi w sprzeczności z wartościami Grupy Onet. Nie akceptujemy lekkiego traktowania kwestii gwałtu, czy innych przejawów przemocy seksualnej - podkreśla Agnieszka Odachowska.

Onet tłumaczy, że współpracując z dziennikarzami wywodzącymi się z różnych środowisk chce budować wysoką jakość debaty publicznej w Polsce. Nadrzędnym celem takiej współpracy jest prezentowanie różnorodności, która opierać się ma jednak na systemie wartości funkcjonujących w demokratycznym społeczeństwie.

- Grupa Onet.pl udostępnia swoje łamy wszystkim, którzy mają pełne prawo reprezentować różne opinie, przekonania i poglądy. Wspólnym mianownikiem dla publikowanych artykułów jest poszanowanie odmienności oraz gotowość do merytorycznej dyskusji. Tym samym nie akceptujemy żadnych przejawów dyskryminacji i budowania wokół nich dyskusji publicznych obliczonych na skandal. Nie temu służą łamy naszego portalu - tłumaczy Agnieszka Odachowska. - Grupa Onet nie godzi się na wykorzystywanie swojego portalu do promowania poglądów naruszających dobre zasady dyskursu publicznego - dodaje dyrektor komunikacji korporacyjnej RASP.

Przypomnijmy, że we wtorek ze współpracy z Onetem zrezygnował Cezary Gmyz, któremu redakcja również zaproponowała pisanie felietonów. Jak tłumaczył Wirtualnemedia.pl, chciał się sprzeciwić cenzurze prewencyjnej, którą zastosowano wobec Rafała Ziemkiewicza (więcej na ten temat).

W lipcu br. Onet.pl zanotował 13,92 mln użytkowników i 2,6 mln odsłon, a same strony z informacjami i publicystyką - 7,46 mln użytkowników i 321,4 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Onet zerwał umowę z Ziemkiewiczem. “Nie akceptujemy lekkiego traktowania kwestii gwałtu“

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:P
Jakby tu powiedziec - po tej decyzji - choc ciezko mi to powiedziec i nie wybuchnac przy tym smiechem - poziom merytoryczny Onetu wzrosl, a poziom chamstwa i buractwa spadl.
odpowiedź
User
Jełop
A co to jest "buractwo"?????
odpowiedź
User
okopan
Co innego lekkie traktowanie religii chrześcijańskiej nieprawdaż???
odpowiedź