SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet zwalnia dwie trzecie redakcji działu biznesowego, stawia na Business Insider Polska

W zeszłym tygodniu siedem osób z redakcji Biznes Onet otrzymało wypowiedzenia, z serwisem żegna się też wydawca Artur Kotwica - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Reorganizujemy segment Biznes w Grupie Onet-RAS Polska w celu wzmocnienia naszej flagowej marki Business Insider - uzasadnia firma.

Article

Według naszych ustaleń, w zeszłym tygodniu wypowiedzenia otrzymali dziennikarze Biznes Onet Daniel Pawluczuk, Nell Przybylska, Maciej Stańczyk, Karolina Wysota, Małgorzata Sas, Łukasz Stawikowski i jeszcze jedna osoba. Z kolei Artur Kotwica, wydawca serwisów biznesowych, sam zrezygnował. Wszyscy będą pracowali jeszcze przez kilka miesięcy okresu wypowiedzenia. Natomiast Paweł Strawiński przechodzi do redakcji „Forbesa”.

Po zwolnieniach w redakcji pozostaną tylko cztery osoby z dotychczasowego zespołu redakcyjnego Biznes Onet.

- Zmiany podyktowane są faktem, że reorganizujemy segment Biznes w Grupie Onet-RAS Polska w celu wzmocnienia naszej flagowej marki Business Insider. Nie komentujemy szczegółów - przekazała nam Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji korporacyjnej w firmie.

Polska wersja Business Insidera została uruchomiona w maju ub.r. W redakcji, kierowanej przez Łukasza Grassa, pracuje ok. 10 osób, miesiąc temu z zespołem pożegnała się Iwona Sobczak (zajmowała się tematyką lifestylową).

Grupa Onet-RAS Polska w związku ze startem Business Insidera definitywnie zrezygnowała z serwisu Biznes.pl, uruchomionego wiosną 2012 roku.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. Biznes.onet.pl zanotował 3,75 mln realnych użytkowników, 34,27 mln odsłon i 13:11 minuty średniego czasu korzystania przez odwiedzającego, a Business Insider Polska - 2,68 mln użytkowników, 9,32 mln odsłon i 2:22 średniego czasu korzystania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet zwalnia dwie trzecie redakcji działu biznesowego, stawia na Business Insider Polska

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
ciekawe co tam się dzieje, czyżby repolonizacja mediów

Tłumaczenie tekstów jest tańsze i szybsze niż ich pisanie.
81 84
odpowiedź
User
Er
Wielkimi krokami zbliżają się dożynki w Forbesie. Wieść gminna niesie, że jeden wicemaczelny jest już spakowany.
46 46
odpowiedź
User
Kolega
Nie rozumiem dlaczego rezygnacja z serwisu musi oznaczać rezygnację z doświadczonych pracowników. A takim pracownikiem jest między innymi Artur. Dla firmy duża strata, ale Onet już wielokrotnie udowodnił, że docenianie zaangażowanych pracowników nie jest w tej firmie standardem. Powodzenia Arturze.
60 62
odpowiedź
User
Wierzba
Artur Kotwica, jeden z najlepszych pracowników i menagerów w Onecie z jakim miałam przyjemność współpracować. Zawsze merytoryczny. I zawsze spokojny o co pod koniec miesiąca każdemu trudno. Wielka strata dla Onetu, Artur - powodzenia w nowych miejscach.
52 52
odpowiedź
User
Jancio
KLASYK w Axelu. Ludzie popracowali, Polak zrobił swoje, to won. Zwalniają, na pewno będą zatrudniać. Jestem pewiem, że onet czekają też obniżki pensji i zwolnienia raz do roku. Typowe niemieckie podejście. I w każdej niemieckiej firmie. Dlatego ja mówię tak repolonizacji.
63 38
odpowiedź