SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Opakowania produktów PepsiCo z plastiku PET Loop pozyskanego w całości z recyklingu

Koncern Pepsi-Co, właściciel marek Pepsi, Gatorade czy Frito-Lay zawarł wieloletnią umowę z firmą Loop Industriesna zakup i produkcję opakowań z plastików wytwarzanych w amerykańskiej fabryce Loop, w tym plastiku PET Loop pozyskiwanego w 100 proc. z recyklingu.

Article

Firma Loop opracowała technologię, która umożliwia rozdział, odzysk i wielorazowy recykling bezwartościowych i niskowartościowych tworzyw sztucznych w pełnowartościowe plastiki PET. To rozwiązanie spełnia wymogi amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa żywności i leków (FDA) w zakresie przetwarzania opakowań plastikowych bez względu na ich kolor, przejrzystość czy stan, w tym przedmiotów takich jak wykładziny, ubrania lub inne tekstylia poliestrowe (również barwionych i domieszkowanych), a także tworzyw wyławianych z oceanów, poddawanych długotrwałej ekspozycji na słońce i sól morską.

PepsiCo zawarło umowę z firmą Loop w ramach długofalowej strategii „Działanie ze świadomością celu” (Performance with Purpose), w ramach której koncern zobowiązał się do poszukiwania alternatywnych i kreatywnych rozwiązań dla wyzwań związanych z przetwarzaniem odpadów z tworzyw sztucznych.

Podpisana umowa zakłada ponadto prowadzenie wspólnych działań marketingowych i komunikacyjnych, mających na celu zwiększanie świadomości w zakresie recyklingu, zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki obiegu zamkniętego.

Firma na początku września br. zadeklarowała, że do 2030 roku opakowania wytwarzanych przez nią produktów będą w 50 procentach z materiału pochodzącego z recyklingu (rPET). Dotyczy to butelek produkowanych przez firmę na terenie Unii Europejskiej, w zakładach własnych i franczyzowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opakowania produktów PepsiCo z plastiku PET Loop pozyskanego w całości z recyklingu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andreas
Szkło + wysoka kaucja.
Raz, że można użyć wiele razy, dwa, ludzie nauczą się oddawać butelki, żeby odzyskać kaucję lub zarobią na tym ci, którym się chce zbierać i oddawać.
Plastik, również kaucjowany, powinien być ograniczony do pojemności powyżej 2l.
odpowiedź