SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opcje nabycia przez TPSA spółki IT są 'otwarte'

Opcja zakupu przez Telekomunikację Polską (TPSA) spółki z sektora ICT jest otwarta, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. Wcześniej agencja ISB informowała, że TPSA przeprowadziła badanie spółki Asseco Systems w 100% należącej do Asseco Poland.

Opcje nabycia przez TPSA spółki IT są 'otwarte'

"Opcja zakupu jest otwarta, ale nie ma konkretnych rozmów" - powiedział dziennikarzom Witucki zapytany o zainteresowanie Asseco Systems w kuluarach konferencji "Sympozjum Świata Komunikacji. W rozmowie z ISB wyjaśnił, że chodzi nie tylko o samo Asseco Systems, ale w ogóle o spółkę z sektora ICT.

W poniedziałek prezes Asseco Poland Adam Góral informował, że spółka otrzymała wstępną ofertę na zakup Asseco Systems. Według niego negocjacje w tej sprawie są na bardzo wstępnym poziomie a Asseco Poland nadal przygotowuje się do fuzji z Systems - co jednak ma mieć miejsce we wrześniu a nie czerwcu, jak planowano wstępnie. Mimo to, firma która była zainteresowana Asseco Systems została - według Górala - dopuszczona do due diligence.

Z ustaleń agencji ISB wynika, że chodzi o TPSA, która deklarowała zainteresowanie przejęciem spółki informatycznej, a w 2009 r. negocjowała przejęcie firmy ATM Systemy Informatyczna. Przedstawiciele TPSA deklarują jednak, że nie złożyli formalnej oferty i nadal obserwują rynek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opcje nabycia przez TPSA spółki IT są 'otwarte'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl