SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Open Finance kupi Link4 Life TUnŻ a potem stworzy markę Open Life

Open Finance, spółka z grupy Getin Noble Banku, podpisała z Link4 TU przedwstępną umowę kupna Link4 Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Uzyskana w wyniku transakcji licencja posłuży do stworzenia Open Life.

Open Finance kupi Link4 Life TUnŻ a potem stworzy markę Open Life

„Jest to pierwszy etap budowy silnej grupy kapitałowej skupionej wokół Open Finance, lidera rynku doradztwa finansowego w Polsce. Nowa strategia zakłada dynamiczny rozwój spółki w nie eksplorowanych dotychczas segmentach rynku, umożliwiając jednocześnie zaoferowanie klientom autorskich rozwiązań z zakresu finansów osobistych" - podano w czwartkowym komunikacie.

Spółka podała, że Open Life umożliwi poszerzenie zakresu dotychczasowej działalności biznesowej, a planowany debiut na GPW Open Finance przyczyni się do wzmocnienia wiarygodności spółki.

„Istotnym elementem planów Open Finance jest pozyskanie pakietu licencji, które pozwolą poszerzyć zakres naszej dotychczasowej działalności. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyniosą wymierne korzyści zarówno naszym klientom, jak i akcjonariuszom" - powiedział prezes Open Finance Krzysztof Spyra, cytowany w komunikacie. Dodał, że dzięki kolejnym akwizycjom, powstanie pierwszy program asset management dostępny dla szerszej grupy klientów.

Sfinalizowanie umowy pomiędzy Open Finance i Link4 TU jest uzależnione od otrzymania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

W połowie grudniaGetin Noble Bank poinformował, że rozważa przeprowadzenie pierwotnej oferty akcji Open Finance i w związku z tym złożył prospekt emisyjny pośrednika finansowego w KNF. W ramach oferty, Getin Noble Bank chce sprzedać część posiadanych akcji Open Finance.

W I-III kw. 2010 r. Open Finance miał 55,54 mln zł zysku netto wobec 60,93 mln zł zysku rok wcześniej (w porównaniu do 342.5 mln zł zysku całej grupy Getin Noble Bank w tym okresie).

Produkty i usługi Grupy Getin Noble Bank dystrybuowane są w sieci 650 placówek własnych i partnerskich (w tym: 513 oddziałach i placówkach partnerskich GETIN Banku, 11 oddziałach Noble Banku, 94 oddziałach Open Finance i Open Direct, 22 oddziałach Getin Leasing oraz 10 oddziałach Noble Securities).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Open Finance kupi Link4 Life TUnŻ a potem stworzy markę Open Life

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl