SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olaf Lubaszenko czyta w Dwójce najnowsze opowiadania Włodzimierza Kowalewskiego

Od wtorku, 8 grudnia, na antenie radiowej Dwójki Olaf Lubaszenko czyta opowiadania z najnowszego zbioru Włodzimierza Kowalewskiego. Emisja codziennie o godz. 19.15.

fot. materiały prasowe Article

Audycja jest nadawana w cyklu „Książka do słuchania”. Włodzimierz Kowalewski, autor „Excentryków”, w niepublikowanym opowiadaniu „Między murem a murem” opisuje historię pewnej kamienicy w Olsztynie, która sama była świadkiem historii. 

- Jest to „olsztyńska saga” w pigułce, dzieje mieszkania przy ul. Warmińskiej, dawniej Langgasse, które do 1927 roku zajmowała Frieda Sthromberg, postimpresjonistyczna malarka oraz nauczycielka rysunku w żeńskim gimnazjum Luisenschule. To postać autentyczna, tak samo jak jej kochanek Benno Böhm, profesor łaciny i greki w męskim gimnazjum Wilhelma, w którego budynku po wojnie otwarto polskie liceum - wyjaśnia Włodzimierz Kowalewski.

Kolejni lokatorzy kamienicy są wytworem fikcji literackiej. Autor w błyskotliwy sposób przedstawił dzięki nim historię przemian zachodzących na przestrzeni XX wieku w Olsztynie. Olaf Lubaszenko, który przyjął zaproszenie do nagrania dla Dwójki kolejnej lektury, przeczyta również opowiadania z niedokończonego jeszcze przez autora cyklu pt. „Opowieści klonowej alei”.

Według badania Radio Track w okresie od sierpnia do października br. Dwójka miała 0,4 proc. udziału w rynku (to spadek o 0,1 pkt. proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olaf Lubaszenko czyta w Dwójce najnowsze opowiadania Włodzimierza Kowalewskiego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Pan Olaf jest dobry we wszystkim. Dobry aktor, reżyser i lektor.
1 0
odpowiedź