SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oppo pracuje nad 5G w Indiach

Chiński producent smartfonów Oppo otwiera laboratorium ds. innowacji sieci 5G w  swoim ośrodku Badań i Rozwoju Hyderabad w Indiach. Firma będzie prowadzić tam prace nad rozwojem podstawowych technologii produktowych dla połączonych ekosystemów 5G.

Article

Oppo uruchomi wkrótce na terenie Indii trzy kolejne laboratoria. Będą tam prowadzone dedykowane prace w trzech odrębnych obszarach: aparatów, mocy i baterii oraz wydajności. Planowane laboratoria będą skupiały się na rozwoju najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii, które znajdą zastosowanie na całym świecie.

- Sieć 5G była i jest niezwykle istotnym kierunkiem rozwoju technologicznego Oppo, a Indie to jeden z najważniejszych rynków, który dysponuje wartościowymi zasobami. Otwierając laboratorium 5G na terenie Indii, chcemy tworzyć jeszcze więcej rewolucyjnych rozwiązań w obszarze naszych bazowych technologii w ekosystemie 5G i wraz z naszymi partnerami zmieniać oblicze całej branży - komentuje Levin Liu, dyrektor ośrodka badawczego Oppo..

Oppo stawia na 5G

Według stanu na wrzesień 2020 r., Oppo złożyło przeszło 3 000 wniosków związanych ze standardem 5G dla 3GPP i zgłosiło do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych ponad 1 000 rodzin patentów dotyczących standardu 5G.

Według szacunków japońskiego ośrodka badawczego NGB Corporation, Oppo znajduje się także w pierwszej dziesiątce światowych firm pod względem liczby posiadanych patentów w obszarze sieci 5G.    

Aby zwiększyć tempo komercjalizacji sieci 5G na światowych rynkach, Oppo ściśle współpracuje z czołowymi przedsiębiorstwami w branży, takimi jak Ericsson czy Qualcomm. W tym roku koncern z powodzeniem przeprowadził pierwsze komercyjne połączenia głosowe i transmisji danych za pośrednictwem sieci 5G w Szwajcarii. Producent nawiązał także pierwsze połączenie WhatsApp w sieci 5G w Indiach. Do chwili obecnej OPPO zrealizowało wspólne przedsięwzięcia z przeszło 50 organizacjami z całego świata w zakresie dostępności usług 5G.

Dołącz do dyskusji: Oppo pracuje nad 5G w Indiach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl