SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oppo wprowadza nowe technologie ładowania. Pełna bateria smartfona w pół godziny

Chińska firma Oppo przedstawiła opracowane przez siebie nowe technologie ładowania baterii w urządzeniach przenośnych - 65W SuperVOOC, 30W Wireless VOOC i VOOC 4.0. Producent zapowiada, że dzięki tym rozwiązaniom możliwe jest pełne naładowanie akumulatora o pojemności 4000 mAh w czasie 30 minut.

 

Article

Oppo  zapowiedziało wprowadzenie trzech nowych technologii szybkiego ładowania baterii: 65W SuperVOOC Fast Charge 2.0, 30W Wireless VOOC Flash Charge i VOOC Flash Charge 4.0.

Według chińskiej marki technologia SuperVOOC 2.0, która zadebiutuje w zapowiedzianym smartfonie Reno Ace to najbardziej zaawansowany na świecie system ładowania urządzeń, który jest w stanie w pełni naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 30 minut.

Oppo zapewnia, że 30W bezprzewodowy VOOC to jedna z najlepszych na rynku technologii bezprzewodowego ładowania baterii. Dzięki niej, po raz pierwszy bezprzewodowe ładowanie VOOC ma dorównywać przewodowemu pod względem szybkości.

Z kolei technologia VOOC 4.0 została według producenta całkowicie zmodernizowana i będzie dostępna np. w modelu Oppo K5. Ma wszelkie argumenty by stać się następnym standardem w dziedzinie szybkiego ładowania.

65W SuperVOOC

Oppo informuje, że rozwijając poprzednią technologię szybkiego ładowania, twórcy 65W SuperVOOC 2.0 dostosowali zaawansowane elementy, konstrukcję oraz proces produkcyjny, aby zwiększyć efektywność ładowania, redukując jednocześnie nagrzewanie się baterii i ładowarki. Dzięki temu użytkownicy zyskują wysoki komfort ładowania urządzenia. W SuperVOOC 2.0 zastosowano elementy półprzewodnikowe z azotku galu (GaN), dzięki czemu udało się skrócić czas ładowania i zmniejszyć ładowarkę.

Według Oppo technologia SuperVOOC 2.0 nie tylko efektywniej ładuje baterię, ale też jest bezpieczniejsza. Z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie podczas ładowania inżynierowie zastosowali pięć kontrolnych punktów  ochronnych w ładowarce, przewodzie i złączach.

30W Wireless VOOC

Oppo zapowiada w komunikacie, że technologia ładowania bezprzewodowego 30W Wireless VOOC umożliwia całkowite uzupełnienie zapasu energii w baterii o pojemności 4000 mAh w ciągu 80 minut. Jest kompatybilna ze standardem Qi i umożliwia także pracę z mocą 5 W lub 10 W, zapewniając komfort porównywalny z ładowaniem przy użyciu przewodowej technologii szybkiego ładowania VOOC.

Według zapewnień producenta 30W Wireless VOOC dostosowuje proces ładowania w czasie rzeczywistym i wykorzystuje wydajne elementy, aby zapewnić efektywniejsze i bezpieczniejsze ładowanie bez przegrzewania urządzeń.

Z myślą o bezpieczeństwie Oppo zastosowało kilka rozwiązań sprzętowych zapobiegających przegrzaniu, wprowadziła technologię HVDC oraz funkcję wykrywania ciał obcych, która natychmiast zatrzymuje ładowanie po wykryciu przez płytkę ładującą innych przedmiotów metalowych.

30W VOOC 4.0

Oprócz opracowania technologii szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0 i 30W Wireless VOOC firma Oppo zmodernizowała VOOC do wersji 4.0.

Producent wyjaśnia, że ze względu na większą moc ładowania w porównaniu z VOOC 3.0, VOOC 4.0 umożliwia uzupełnienie zapasu energii baterii o pojemności 4000 mAh do poziomu 67 proc. w 30 minut, a do 100 proc. - w 73 minuty, czyli o 12 proc. szybciej niż w poprzedniej generacji. Udoskonalony algorytm VFC ma skracać czas uzupełniania ostatnich 10 proc. pojemności baterii.

Oppo zapewnia też, że jego inżynierom udało się zmniejszyć wewnętrzną rezystancję całego układu ładowania i narastanie ciepła dzięki zastosowaniu wydajnej ładowarki i zaawansowanej konstrukcji ogniw baterii. Temperaturę można utrzymać na odpowiednim poziomie nawet podczas korzystania z gier w trakcie ładowania.

Oppo wyjaśnia, że VOOC 4.0 jest technologią o szerokiej kompatybilności i ma szanse zostać rozwiązaniem do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich. Może być kompatybilna ze wszystkimi protokołami szybkiego ładowania przed VOOC 3.0 i osiągać moc pełnego ładowania 5 V/4 A (20 W).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oppo wprowadza nowe technologie ładowania. Pełna bateria smartfona w pół godziny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl