SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Optymizm konsumencki Polaków wciąż rekordowo wysoki

Nastroje społeczne Polaków w październiku nadal utrzymują się na wysokim poziomie, podobnie jak w poprzednim miesiącu. Wskaźnik Optymizmu Konsumentów po raz kolejny pobił rekord w ostatnich dwóch latach, osiągając wartość 106,7 pkt., czyli o 1,39 pkt. więcej niż we wrześniu. Zwiększyła się również skłonność do zakupów, której wskaźnik wzrósł o ponad 2 pkt. Pozostałe wskaźniki pozostały na podobnym poziomie jak w poprzednim miesiącu.

fot. Shutterstock.comArticle

Polacy nadal bardzo dobrze oceniają stan polskiej gospodarki i własnej sytuacji materialnej. Sprzyjają temu informacje o radykalnym spadku stopy bezrobocia oraz wyjątkowo dobrej kondycji budżetu państwa.

Podobny co w ubiegłym miesiącu wskaźnik bieżącej sytuacji oraz wskaźnik oczekiwań w stosunku do najbliższej przyszłości świadczą o braku zarówno mocnej krytyki obecnego rządu, jak i są rezultatem dużego zadowolenia większości społeczeństwa.

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów Ipsos może przybierać wartości z przedziału od 0 do 200 pkt. Ostatni pomiar oparty jest na wynikach badania przeprowadzonego w dniach 13-17 października 2017 r. na reprezentatywnej, losowo-kwotowej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Optymizm konsumencki Polaków wciąż rekordowo wysoki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl