SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Fab z nowym naborem startupów i zmienioną formułą

Orange rozpoczął piątą edycję programu Orange Fab kierowanego do polskich startupów. W nowej formule spotkania ze startupami będą odbywać się co dwa miesiące.  Ma to pozwolić na lepszą współpracę i konsultowanie opracowywanych rozwiązań z biznesem oraz bieżącą ocenę możliwości ich wdrożenia w Orange.

Article

Orange Fab jest programem akceleracyjnym dla startupów dysponujących dojrzałym produktem - poszukujących szans na jego komercyjne wdrożenie w kraju i na rynkach międzynarodowych.

W obecnej fazie programu Orange Fab poszukuje startupów głównie z obszaru IoT (internet rzeczy), posiadających m.in. rozwiązania wizualizujące i integrujące obiekty lub aplikacje z danymi gromadzonymi i przetwarzanymi na platformie IoT Orange.

Prócz tego poszukiwani są twórcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie customer experience, sztucznej inteligencji, big data, e-handlu oraz rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, cyberbezpieczeństwa, automatyzacji procesów, fintech i blockchain. Pierwsze spotkanie dla startupów, które zgłoszą się do kolejnej edycji programu planowane jest na 27 października br.

Zgodnie z obietnicą wszyscy uczestnicy programu Orange Fab mogą liczyć na miejsce do pracy w przestrzeni FabLab powered by Orange, dostęp do infrastruktury światłowodowej i radiowej operatora, bezpośredni kontakt z inwestorami, mentorami i ekspertami Orange Polska, a także ekosystemem startupowym w Polsce.

Oprócz tego mogą bezpłatnie brać udział w ważnych wydarzeniach branżowych, m. in. Viva Technology w Paryżu i zyskać pomoc w wejściu na rynki międzynarodowe w krajach, w których działa Grupa Orange.

- Już po raz piąty wysyłamy do środowiska startupowego zaproszenie do współpracy z Orange Polska w ramach Orange Fab – podkreśla Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu ds. strategii i transformacji Orange Polska. - Dotychczasowe edycje programu  dały nam wiedzę jak współpracować ze startupami i dzięki temu możemy elastycznie reagować na ich potrzeby. W nowej formule stawiamy na większą dynamikę – częstsze spotkania z przedsiębiorcami i szybką ocenę rozwiązań pod kątem wdrożenia. Jestem przekonany, że takie podejście zaowocuje udaną współpracą z wieloma partnerami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Fab z nowym naborem startupów i zmienioną formułą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl