SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange po decyzji UOKiK-u przyznaje: w reklamach Orange Finanse informacje o warunkach kredytu niemożliwe do odczytania

Orange Polska w ramach realizacji decyzji Urzędu Konkurencji i Konsumentów opublikował komunikat, że w reklamach Orange Finanse sprzed dwóch lat promujących kredyt konsumencki dane o warunkach tej oferty pokazywano tak, że nie można ich było odczytać.

Article

Postępowanie UOKiK-u w tej sprawie dotyczyło reklam „Dodatkowa gotówka na wymarzone zakupy” z drugiej połowy 2015 roku: spotu (emitowanego m.in. w kinach oraz na ekranach w autobusach miejskich i centrach handlowych), reklam prasowych i radiowych oraz ulotek. Urząd stwierdził, że w tych materiałach brakowało informacji o kwocie odsetek przy spłacie tego kredytu oraz zakresie umocowania Orange Polska do dokonywania czynności faktycznych lub prawnych (firma w ramach oferty Orange Finanse jest tylko pośrednikiem kredytowym, za udzielenie kredytu odpowiada mBank).

Orange Polska pod koniec grudnia 2015 roku zobowiązał się do zaniechania zakwestionowanych praktyk i wstrzymał tę kampanię.

UOKiK decyzję w tej sprawie podjął w drugiej połowie czerwca br. Nakazał też firmie publikację oświadczenia, że według UOKiK-u spot reklamowy Orange Finanse naruszył zbiorowe interesy konsumentów, ponieważ wymagane ustawowo informacje o warunkach oferowanego kredytu pokazywano za krótko i zapisano zbyt małą czcionką, przez co nie można było ich odczytać, ponadto Orange Polska oferował ten kredyt jako pośrednik.

Firma została zobowiązana, żeby w ciągu trzech miesięcy zamieścić to oświadczenie w trzech dziennikach ogólnopolskich (w jednym wydaniu każdego z nich, a także przez dobę na stronach głównych ich serwisów internetowych), a także na monitorach w swoich punktach obsługi klientów (40-sekundowy spot emitowany minimum 288 razy w ciągu trzech dni roboczych z rzędu).

Oświadczenie opublikowano już m.in. w „Super Expressie”, zamieszczono je także w serwisie internetowym Orange Finanse.

Dołącz do dyskusji: Orange po decyzji UOKiK-u przyznaje: w reklamach Orange Finanse informacje o warunkach kredytu niemożliwe do odczytania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl