SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange i mBank uruchamiają Orange Finanse, chcą mieć milion klientów

Pod nazwą Orange Finanse pojawiła się nowa oferta usług bankowych dostępna poprzez aplikację mobilną. Jak zapowiadają Orange Polska i mBank, w ciągu trzech lat ma zdobyć milion użytkowników.

Article

Usługa Orange Finanse pozwala na założenie i obsługę konta bankowego wyłącznie przy użyciu telefonu komórkowego. Za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej do systemów operacyjnych Android oraz iOS (wersja dla Windows Phone ma się pojawić w niedalekiej przyszłości) użytkownik może dokonać wszystkich niezbędnych operacji na rachunku, a także założyć nowe konto w mBanku. Nie jest do tego konieczne składanie wniosku w oddziale banku ani wysyłanie dokumentów pocztą. Wszystkie czynności odbywają się za pomocą wspomnianego programu, a tożsamość użytkownika zostaje potwierdzona poprzez dokonanie przez niego przelewu w kwocie 1 zł z innego banku, w którym posiada on konto.

Za pomocą aplikacji można szybko sprawdzić stan rachunku, a także dokonać wszystkich niezbędnych operacji na koncie. Możliwe jest między innymi wykonywanie przelewów na numer komórkowy innego użytkownika, który posiada swoje konto w Orange Finanse, a także otrzymanie szybkiego kredytu gotówkowego w trybie jednego kliknięcia - ta usługa funkcjonuje tak samo jak dla dotychczasowych klientów mBanku.

Konto osobiste w mBanku założone za pośrednictwem platformy Orange Finanse prowadzone jest bezpłatnie, bez opłat i dodatkowych warunków można także otrzymać kartę debetową - do wyboru są MasterCard Debetowa, MasterCard 13+ i karta naklejana na telefon służąca do płatności zbliżeniowych. Darmowe jest także dokonywanie przelewów, natomiast korzystanie z bankomatów innych niż należące do mBanku jest bezpłatne dla wszystkich klientów przez trzy miesiące. Później, aby uniknąć płacenia miesięcznie 5 zł za wypłaty z bankomatów należy wykonać w ciągu miesiąca pięć operacji bezgotówkowych za pomocą karty (nie są w nie wliczane wypłaty z bankomatów).

Twórcy Orange Finanse podkreślają dodatkowe korzyści, które mogą otrzymać użytkownicy tej platformy. Wśród nich wymieniają limit kredytowy bez oprocentowania w przez 6 miesięcy, za którego udzielenie nie jest pobierana prowizja. Po zakończeniu półrocznej promocji warunki otrzymania kredytu są identyczne, jak w wypadku standardowych usług w mBanku - oprocentowanie na poziomie 12,49 proc. i opłata za wznowienie w wysokości 1,8 proc, jednak nie mniej niż 55 zł. Dodatkowe preferencje kredytowe otrzymają także klienci, którzy wykażą się terminowymi płatnościami faktur za usługi w Orange.

W ramach innych korzyści użytkownicy, którzy założą za pośrednictwem Orange Finanse konto oszczędnościowe mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 4 proc. Obowiązuje ono przez pierwsze pół roku i do kwoty 25 tys. zł. Później warunki powracają do normy zgodnie z cennikiem mBanku. Spośród dodatkowych bonusów oferowanych użytkownikom platformy Orange Finanse można wymienić między innymi możliwość dodatkowego doładowania telefonu prepiad w Orange w wysokości 5 proc. łącznej kwoty płatności wykonanych za pomocą technologii zbliżeniowej – w ten sposób można uzyskać 20 zł miesięcznie przez 3 miesiące. Oprócz tego klienci Orange mogą liczyć na moneyback, czyli zwrot pieniędzy w wysokości 5 proc. od zakupów wykonanych za pomocą telefonu komórkowego. Miesięczny limit moneyback wynosi 100 zł, a promocja jest dostępna przez 6 miesięcy. Do dyspozycji użytkowników jest też system rabatowy dostępny w wielu sklepach i punktach usługowych, a ich lokalizację można ustalić za pomocą specjalnej opcji dostępnej we wspomnianej mobilnej aplikacji.

Przedstawiciele Orange i mBanku podkreślają, że w Orange Finanse jest także dostępny bardziej tradycyjny system transakcyjny obsługiwany z poziomu komputera przenośnego lub stacjonarnego. Użytkownik nie musi go jednak aktywować aby korzystać ze wszystkich narzędzi za pomocą smartfona.

- W ciągu zaledwie sześciu miesięcy stworzyliśmy prostą i wyróżniającą się bankowość mobilną i on-line w wydaniu dla klientów korzystających z innowacji Orange. W ten sposób kolejny raz nadajemy ton na rynku usług finansowych, czyniąc nowatorską bankowość jeszcze bardziej powszechną - powiedział podczas konferencji prasowej poświęconej uruchomieniu Orange Finanse Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. - Współpraca z Orange to dla nas także okazja biznesowa do dalszego dynamicznego wzrostu dzięki dostarczaniu produktów finansowych nowej, atrakcyjnej grupie klientów, korzystających z rozwiązań internetowych i mobilnych. Liczymy, że sojusz z Orange w ciągu najbliższych trzech lat pozwoli nam pozyskać około miliona nowych klientów - dodał Stypułkowski.

Na pytanie o to, ile kosztowało uruchomienia nowej platformy Stypułkowski odpowiedział, że około 15 mln zł. Obaj partnerzy liczą na to, że w ciągu najbliższych trzech lat przyciągną do Orange Finanse ponad milion użytkowników. Taka liczba klientów ma przynieść przychody na poziomie kilkuset milionów złotych.

 

Uruchomieniu platformy Orange Finanse towarzyszyć będzie spot reklamowy nadawany od 4 października w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych. Kreacją reklamy zajęła się agencja Publicis Poland i jej interaktywna spółka Digital Wonderland.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange i mBank uruchamiają Orange Finanse, chcą mieć milion klientów

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Apolonia
Orange jest skuteczne w walce o klienta ale jak już go mato nie potrafi dotrzymać obietnic, dlatego należy dobrze się zastanowić przed podpisaniem z nimi umowy i nie poddać się presji śpieszącego się kuriera. Organizacja zawierania umów i świadczenia usług jest stworzona w sposób gwarantujący że Orange ma zawsze racje.
odpowiedź
User
bxshit
Orange i mBank... to się dobrali. Milion klientów? Chyba jak każdemu abonentowi z automatu założą konto.
odpowiedź
User
KarolW
mam konto Orange Finanse od roku czasu i dopiero pierwszy raz czytam o tym w internecie. Bank jest darmowy, jakość usług jest ok. To nawet dziwne, że jest tak mało znany. Ludzie marudzą na PKO, WBK i Milenium i nawet nie wiedzą, że jest coś darmowego lepszego hehehhe.
odpowiedź
User
Baxter
Orange Finanse ma jedną z lepszych ofert na rynku, jak nie najlepszą jeśli chodzi o dodatkowe korzyści - zniżki, rabaty itp. Więc założona przez szefostwo wizja jest jak najbardziej realna ;)
odpowiedź