SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange i Plus mają najwięcej klientów w firmach i instytucjach

Dwie trzecie telefonicznych kart SIM używanych w polskich firmach i instytucjach działa w sieciach Orange i Plus – wynika z badania Pentoru. Ogółem z telefonii komórkowej korzysta pond 95 proc. podmiotów w naszym kraju.

Orange i Plus mają najwięcej klientów w firmach i instytucjach

42 proc. polskich firm i instytucji deklaruje, że ma aktywną przynajmniej jedną „głosową” kartę SIM w Orange. Nieco mniejszy zasięg biznesowy mają Era i Plus, a zdecydowanie najmniejszy – Play.

.

Orange przewodzi również pod względem liczby „głosowych” kart SIM u klientów biznesowych, jednak z nieznaczną przewagą nad Plusem i nieco większą nad Erą.

Podobnie wyglądają udziały rynkowe mierzone liczbą kart SIM w przypadku mobilnego dostępu do internetu: liderem jest Orange, a Polkomtel i PTC mają bardzo podobną pozycję (różnica między nimi mieści się w granicach błędu pomiaru). I tak w ofercie Business Everywhere i Orange Free działa 34,2 proc. kart SIM u klientów biznesowych, iPlus dla Firm i iPlus stanowią 30,7 proc. rynku, a usługi Blueconnect dla Firm i Blueconnect to 30,3 proc. ogółu kart SIM.

Ogółem ponad 95 proc. polskich firm i instytucji to klienci telefonii komórkowej. Oprócz połączeń głosowych i mobilnego dostępu do internetu korzystają z bramek GSM (np. w centralach telefonicznych) oraz rozwiązań telemetrycznych (machine-to-machine), np. w urządzeniach pomiarowych, systemach alarmowych, przenośnych terminalach płatniczych i systemach monitorowania pojazdów.

Badanie korzystania przez polskie firmy i instytucje z telefonii komórkowej zostało zrealizowane przez Pentor Research International w styczniu bieżącego roku w ramach panelu kwartalnego. Ankiety telefoniczne i on-line objęły 1,5 tys. podmiotów wylosowanych z REGON i reprezentatywnych dla całego rynku klientów instytucjonalnych.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange i Plus mają najwięcej klientów w firmach i instytucjach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
barney
ciekawe skąd taki duży odsetek u orange, faktycznie teraz wprowadzili dobre taryfy optymalne ale wcześniej nie kojarzę ich usług. No nic, myślę że konkurencja spać nie będzie i też czymś zaskoczy.
odpowiedź