SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W 2022 roku Orange zaoferuje łączność satelitarną na skalę terabitową, podpisano umowę z SES

Orange i firma SES podpisali umowę, pozwalającą operatorowi na wykorzystywanie systemu łączności satelitarnej na skalę terabitową - O3b Power. Tym samym Orange będzie pierwszą firmą telekomunikacyjną wykorzystująca ten system. Pierwszym natomiast krajem, w którym usługa będzie dostępna, jest Republika Środkowoafrykańska.

Article

Wykorzystanie technologii będzie możliwe dzięki wykorzystaniu satelitów firmy SES, krążących na średniej orbicie okołoziemskiej. W ten sposób Orange, firma działająca m.in. w 18 afrykańskich krajach, zwiększy dostępność swoich usług konsumenckich i biznesowych.

O3b mPOWER to jedyny na świecie w pełni sfinansowany system transmisji szerokopasmowej, oparty na satelitach orbity nie-geostacjonarnej (NGSO). System ten, oddalony od Ziemi o blisko 8000 km, dostarczać ma rozwiązania o wysokiej przepustowości i małych opóźnieniach, które można zintegrować z istniejącymi sieciami naziemnymi.

Po uruchomieniu O3b mPOWER zapewni w 2022 roku wiele terabitów przepustowości na całym świecie, umożliwiając korzystanie z gospodarki cyfrowej i rozwiązań chmurowych w dowolnym miejscu na świecie. Konstelacja O3b mPOWER składa się z satelitów MEO o bardzo dużej pojemności, małych opóźnieniach i dużej mocy. Każdy z nich ma do 5000 w pełni modyfikowalnych i sterowalnych wiązek, które mogą być dowolnie dopasowywane do potrzeb klientów w czasie rzeczywistym. System nadaje się do realizacji łączy dosyłowych dla sieci komórkowych oraz wielu równoległych międzynarodowych łączy dostępowych IP.

Orange rozpoczął adaptację usług zarządzanych przez O3b MEO obecnej generacji w 2017 roku. Firma jest strategicznym partnerem SES ze względu na silną obecność w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz dzięki naziemnym stacjom satelitarnym w kilku krajach na kontynencie. Nowy system umożliwi spółce Orange zaoferowanie szerokopasmowego dostępu do internetu i bezproblemowej łączności, przy jednoczesnym poszerzeniu zasięgu geograficznego.

- To wieloletnie partnerstwo w pełni wpisuje się w naszą misję budowania inteligentniejszych i otwartych sieci w celu zmniejszenia podziału cyfrowego w Afryce oraz zwiększenia szybkości i zasięgu geograficznego naszej sieci - skomentował Jean-LucVuillemin, executive vice president Orange International Networks Infrastructures and Services.

Orange w Republice Środkowoafrykańskiej wykorzysta też jedyną na świecie sieć multiorbitalną, opartą na satelitach SES typu MEO (Medium Earth Orbit) i GEO (Geostationary Earth Orbitary) w celu połączenia i zagregowania ruchu 2G/3G z rozproszonych w całym kraju stacji bazowych do centralnej sieci w stolicy kraju Bangui.

W ub.r. spółka Orange Polska zanotowała wzrost przychodów o 2,9 proc. do 11,41 mld zł oraz zysku netto z 10 do 91 mln zł. Na koniec roku telekom obsługiwał 15,28 mln kart SIM, 1,37 mln klientów ofert konwergentnych oraz 520 tys. użytkowników Orange Światłowodu.

Dołącz do dyskusji: W 2022 roku Orange zaoferuje łączność satelitarną na skalę terabitową, podpisano umowę z SES

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl