SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange: jesteśmy nr 1, mamy 16,935 mln kart SIM

Orange po pierwszym półroczu miała 16,935 mln kart SIM i jest największą siecią komórkową w Polsce.

Orange: jesteśmy nr 1, mamy 16,935 mln kart SIM

W czwartek T-Mobile ogłosił, że na koniec 2 kwartału 2012 miał w Polsce aktywnych 15,048 mln kart SIM (więcej na ten temat). Według tej metody raportowania liczba kart SIM w sieci Orange po pierwszym półroczu wyniosłaby 16,935 mln.

- Przypominamy, że rozbieżności w publikowanych przez operatorów danych wynikają z różnych definicji aktywnej karty SIM. Analizując ostatnie statystyki, można wywnioskować, że T-Mobile przyjął zasadę, że aktywna karta to taka, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy była przynajmniej raz zalogowana do sieci, a klient odebrał przynajmniej jedną wiadomość SMS. W ten sposób do aktywnej bazy automatycznie są zaliczane również karty, które zostały użyte jednorazowo i od wielu miesięcy są faktycznie nieaktywne - czytamy w komunikacie Orange.

Według standardu Orange, kartą SIM zaliczaną do oficjalnych raportów jest tylko ta, którą użytkownik regularnie doładowuje lub świadomie przedłuża okres jej ważności. Jednorazowo można to zrobić na 12 miesięcy. Zasada interakcji ze strony użytkownika sprawia, że odzwierciedla ona realną liczbę używanych kart, które w ten sposób można wyliczyć ze znacznie większą dokładnością.

- Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, póki nie będzie jednolitych kryteriów raportowania, dla zapewnienia możliwości dokładnego porównania potencjału wszystkich operatorów Orange zdecydował się podawać do publicznej wiadomości liczbę własnych kart SIM liczoną według dotychczasowego standardu oraz według metody T-Mobile. Jednocześnie zachęcamy pozostałych operatorów komórkowych do przyjęcia podobnych rozwiązań we własnych raportach. Jeśli tylko powstanie jednolita definicja wrócimy do podawania jednej liczby kart SIM. Będziemy wspierać taką inicjatywę i gotowi jesteśmy, by wspólnie usiąść do stołu i przedyskutować, jak powinna brzmieć definicja aktywnej karty SIM - informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange: jesteśmy nr 1, mamy 16,935 mln kart SIM

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miki
A ja mam cztery karty SIM aktywne i żadna to nie ORANGE :)
8 8
odpowiedź
User
ekspert
T-Mobile tonie i chwyta się czego tylko może ... żałosne
8 8
odpowiedź
User
Doser
ekspert największym napinaczem jest tu teraz orange, rocznej ważności konta, bez głupich smsów nie potrafią dać a potem czepiają się lepszych rozwiązań od swoich :D
8 8
odpowiedź
User
matti
Nie sądzę, żeby w prepaid orange miał więcej niż Heyah, szczególnie przy obecnym rozkładzie promocji - od pomarańczy uciekają, a w Heyah jest pakiet sms, jest freeyah i dobre pakiety netowe.
8 8
odpowiedź