SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RFBenchmark: Orange z najszybszym internetem mobilnym w 2020 roku

W 2020 roku Orange była dostawcą najszybszego internetu mobilnego wśród największych operatorów komórkowych - wynika z zestawienia platformy RFBenchmark.pl. Telekom okazał się najlepszy zarówno w kategorii wysyłania, jak i pobierania danych z sieci LTE wyprzedzając ubiegłorocznego lidera - T-Mobile Polska.

Article

Serwis RFBenchmark.pl dokonał podsumowania 2020 r. pod względem jakości i szybkości usług internetu mobilnego świadczonych przez polskich operatorów komórkowych.

12 comiesięcznych rankingów zostało utworzonych na bazie ponad 2 mln pomiarów użytkowników aplikacji RFBenchmark (dokładnie była to liczba 2614898 pomiarów). Najwięcej z nich odbyło się w zasięgu 4G (90,31 proc.). Testy wykonane w technologii 2G to 9,60 proc.

Czytaj także: Pandemia i przyszłość 5G dominujące w branży telko w 2020 roku. „To będzie widoczne w przyszłości”

Biorąc pod uwagę poszczególnych operatorów użytkownicy korzystali najczęściej z usług Play (34,1 proc.) oraz Orange (30,95 proc.). W dalszej kolejności badania prowadzone były przy użyciu sieci Plus (19,35 proc.) i T-Mobile (15,61 proc.).

Orange liderem pobierania i wysyłania

Raport RFBenchmark podaje roczne wyniki średniej prędkości pobierania i wysyłania danych osiągniętych przez operatorów zarówno w sieci 4G-LTE, jak i w technologii 3G.

Jeśli chodzi o 4G-LTE to największą prędkość pobierania danych z internetu na poziomie 26,64 Mb/s zanotował Orange, który zdetronizował pod tym względem lidera ubiegłorocznego rankingu – T-Mobile (25,84 Mb/s). Podium zamyka Play z wynikiem 22,16 Mb/s, a na ostatnim miejscu znalazł się Plus 21,23 Mb/s.

Nieco inaczej wygląda czołówka prędkości pobierania danych w technologii 3G. Tutaj na 1. miejscu jest T-Mobile (4,7 Mb/s), który wyprzedza Orange (4,68 Mb/s), Play (3,47 Mb/s) oraz Plusa (2,66 Mb/s).

Po stronie wysyłania danych w 4G-LTE liderem rocznego zestawienia jest także Orange (11,84 Mb/s), na 2. miejscu jest T-Mobile (11,29 Mb/s), stawkę zamykają Play (11,08 Mb/s) oraz Plus (10,96 Mb/s).

W wypadku pobierania z sieci 3G na prowadzeniu ponownie znalazł się Orange (2,53 Mb/s), na 2. miejscu jest T-Mobile (2,46 Mb/s), na podium znalazł się także Plus (2,05 Mb/s), zaś poza nim – Play (1,33 Mb/s).

T-Mobile z najmniejszym opóźnieniem

W ostatniej kategorii obejmującej opóźnienie w przesyłaniu danych T-Mobile przełamał dominację Orange. Abonenci tego operatora mogą cieszyć się z najniższej średniej wartości ping.

Czytaj także: Szybszy internet stacjonarny i mobilny w Polsce w 2020 r., na czele Inea i T-Mobile

T-Mobile zanotował w tej klasyfikacji 36,59 ms (LTE-4G). Za tym operatorem uplasowały się Orange (38,42 ms), Play (39,67 ms) i Plus (42,53 ms). Podobna kolejność obowiązywała w wypadku opóźnień w technologii 3G.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RFBenchmark: Orange z najszybszym internetem mobilnym w 2020 roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SerNick
Widzę, że bycie aktualnie w Play to jak strzał w kolano, szkoda, że firma, która zrobiła sobie taką "renomę" wszystkimi celebrytami tak spadła i nie oferuje nic innego jak słabe odbieranie i przesyłanie danych.. Orange znowu na prowadzeniu, ale najniższy ping ma T-Mobile, co jest dla mnie mega ważne pracując na tym necie w centrum warszawy
odpowiedź
User
Michciu
T-Mobile z tego, co śledzę już od kilku miesięcy ma stały, najniższy ping, a to ,że z Orange wymienia się pierwszym miejscem wysyłania i odbierania danych jest zasługą tych samych nadajników z których sieci korzystają :) wybór jest więc prosty dla mnie
odpowiedź