SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jean-François Fallacher odchodzi z funkcji prezesa Orange Polska

Z początkiem września br. Jean-François Fallacher przestanie być prezesem Orange Polska. Przyjął propozycję kierowania Orange w Hiszpanii. Nowy szef Orange Polska zostanie powołany do początku lipca.

Jean-François Fallacher, prezes Orange PolskaArticle

W komunikacie giełdowym Orange Polska zapowiedziano, że rada nadzorca firmy do 1 lipca powoła nową osobę na stanowisko prezesa.

- W ciągu ostatnich czterech lat Jean-François Fallacher razem pozostałymi członkami zarządu Orange Polska wprowadził Spółkę z sukcesem z powrotem na ścieżkę wzrostu. Wieloletni trend spadków przychodów i rentowności operacyjnej został odwrócony i Orange Polska udowodniła, że jest w stanie znów rosnąć. Było to konsekwencją dobrej implementacji ambitnej strategii Orange.one, której celem było stworzenie modelu biznesowego trwale generującego wartość - podkreślił Maciej Witucki, przewodniczący rady nadzorczej Orange Polska. - Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania całego zespołu menadżerskiego. Dziękuję Jean-François Fallacher za jego ogromne zaangażowanie i życzę sukcesów w realizacji nowych wyzwań - zaznaczył.

- Jestem bardzo zadowolony, że Jean-François Fallacher zaakceptował propozycję objęcia funkcji prezesa zarządu Orange Hiszpania i chciałbym pogratulować mu tego awansu. Hiszpania jest drugim największym rynkiem działalności Grupy Orange w Europie. Jest to wyraz uznania wysokich kwalifikacji menadżerskich Jean-François i jego osiągnięć jako prezesa Orange Polska i wcześniej prezesa Orange Rumunia - skomentował Ramon Fernandez, zastępca prezesa Grupy Orange na Europę oraz członek rady nadzorczej Orange Polska.

Fallacher na czele Orange Polska od ponad czterech lat

Jean-François Fallacher prezesem Orange Polska został na początku maja 2016 roku. Zastąpił Bruno Duthoita, który po awansie w strukturach Orange zaczął odpowiadać za działalność koncernu w całej Europie Środkowej.

W połowie ub.r. Fallacher został powołany jako prezes Orange Polska na kolejną kadencję kończącą się w 2022 roku.

Z koncernem Orange jest związany od ponad 20 lat. Był m.in. prezesem należącej do koncernu spółki konsultingowej Sofrecom, dyrektorem operacyjnym w holenderskiej spółce Wanadoo, zarządzał marketingiem segmentu B2B w EuroNet Internet, a w latach 2011-2016 pełnił funkcję prezesa spółki Orange Romania,

W zarządzie Orange Polska są jeszcze Mariusz Gaca jako wiceprezes (od września 2013 roku), Jacek Kowalski (od stycznia 2011 roku), Maciej Nowohoński (od marca 2014 roku), Jolanta Dudek i Bożena Leśniewska (od października 2015 roku) oraz powołani w październiku 2018 roku Witold Drożdż i Piotr Jaworski.

Firma Orange Polska w pierwszym kwartale br. wypracowała przychody w wysokości ponad 2,8 mld zł. Wskaźnik EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDA al) wyniósł 676 mln - o 6 proc. więcej niż rok temu. Spółka zyskała 44 tysiące nowych klientów światłowodu i 105 tysięcy klientów abonamentowych usług mobilnych.

Dołącz do dyskusji: Jean-François Fallacher odchodzi z funkcji prezesa Orange Polska

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
Francuski koncern i francuski dyrektor. Widać kto w tej firmie trzymał władzę nad tubylcami.
odpowiedź
User
Jan
I po co bylo tp sa sprzedawac? Teraz kolejnemu trzeba bedzie wszystko tlumaczyc od nowa. A niestety Ci ludzi inteligencja nie grzesza. Bo wiadomo jak w korpo.
odpowiedź
User
Tomek
Odchodzi bo wykonał swoją robotę przy pomocy usłużnych polaczków z zarządu zwolnił kilka tysięcy pracowników. Bardzo dziwne jest to że firma przynoszącą tak olbrzymie dochody w ubiegłych latach ciągle wykazywała straty. Kto za to obrywał najbardziej zwykli pracownicy których zwalniali. Natomiast zarząd pobierał co roku miliony pensji za te straty co za kuriozum. Jeszcze do końca roku suma pracowników zwolnionych będzie wynosić 1250. Kolejno w 2021 roku zwolnią 850 następnych. Potem pewnie kolejne tysiące.
odpowiedź