SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange Polska za 37 mln zł przejmuje Multimedia Polska Energia

Orange Polska zawarła z Tokida Investments warunkową przedwstępną umowę sprzedaży 100% udziałów w spółce Multimedia Polska Energia. Wartość transakcji to 37 mln zł.

Article

Cena nabycia udziałów wyniesie 37 mln zł, przy czym zostanie skorygowana o rozliczenie kapitału obrotowego i wartość środków pieniężnych na dzień zamknięcia transakcji pozostających w Multimedia Polska Energia.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od uzyskania przez Orange Polska zgody organu antymonopolowego. Strony spodziewają się, że nastąpi to w okresie najbliższych 3 miesięcy.

Multimedia Polska Energia świadczy usługi sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom indywidualnym i biznesowym, obsługując ich na zasadzie TPA – dostępu strony trzeciej do sieci przesyłowej. Obecnie spółka obsługuje ok. 75 tys. klientów energii elektrycznej, którzy generują średniomiesięczne przychody na poziomie 46 zł.

Orange Polska podkreśla, że dzięki transakcji zwiększy bazę klientów korzystających z usługi Orange Energia do ok. 100 tys. Da to operatorowi pozycję lidera wśród alternatywnych dystrybutorów energii w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska za 37 mln zł przejmuje Multimedia Polska Energia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
życzliwy
widać że cwaniaków nie brakuje . Jak okaże się prawdą to zażądam natychmiast przeniesienia do energii .Bo nie zamierzam być być robionym w balona . A przedstawiciela osobiście pogonie na cztery wiatry .
10 9
odpowiedź