SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Witold Drożdż i Piotr Jaworski członkami zarządu Orange Polska

Do zarządu Orange Polska powołani zostaną Witold Drożdż (jako członek ds. strategii i spraw korporacyjnych) oraz Piotr Tadeusz Jaworski (jako członek ds. sieci i technologii). Drożdż pracuje w firmie od 2012 roku, a Jaworski od 1991 roku.

Witold DrożdżArticle

Witold Drożdż i Piotr Jaworski funkcje członków zarządu Orange Polska będą pełnić od początku listopada.

- Nominacje są docenieniem zarówno ich kompetencji i zaangażowania, jak również podkreśleniem znaczenia, jakie ma realizacja strategii oraz rozwój sieci dla Orange Polska. Inwestycje w światłowody, konwergencja i sieć 5G są kluczowe dla przyszłości i rozwoju firmy. Nie należy też zapominać o wielu ważnych dla firmy projektach akcentujących społeczną odpowiedzialność naszej firmy oraz otwartość na dialog z partnerami publicznymi, społecznymi i gospodarczymi. Jestem przekonany, że nowi członkowie Zarządu zapewnią najlepszą realizację tych zadań - komentuje Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

W zarządzie firmy oprócz Fallachera (jest prezesem od maja 2016 roku) są Mariusz Gaca (jako wiceprezes od jesieni 2014 roku), a także - jako członkowie - Jacek Kowalski (od stycznia 2011), Maciej Nowohoński (od marca 2014 roku) oraz Jolanta Dudek i Bożena Leśniewska (od października 2015 roku).

Witold Drożdż pracuje w Orange Polska od 2012 roku jako dyrektor wykonawczy ds. korporacyjnych. Zasiada też w radzie Fundacji Orange W latach 2010-2012 był kolejno wiceprezesem i p.o. prezesa PGE Energia Jądrowa.

Przedtem przez trzy lata pełnił funkcję wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, odpowiadał za rozwój społeczeństwa informacyjnego i rejestry publiczne. Był też przewodniczącym rządowego zespołu Polska Cyfrowa oraz członkiem rządowego zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego i międzyresortowego zespołu ds. telewizji i radiofonii cyfrowej.

Ukończył prawo i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia Stanford Executive Program na Uniwersytecie Stanforda.

Piotr Tadeusz Jaworski jest związany z Orange Polska od 1991 roku (do 2002 roku firma funkcjonowała jako Telekomunikacja Polska). We wrześniu 2016 roku  objął funkcję dyrektora wykonawczego ds. sieci. Jest też członkiem komitetu operacyjnego ekspertów sieci Orange oraz komisji ds. etyki w firmie, a także przewodniczącym rady nadzorczej TP Teltech.

Wcześniej pełnił w spółce m.in. funkcję zastępcy dyrektora ds. techniki zespołu technicznego w Białymstoku, a później - już w centrali firmy - dyrektora departamentu kontaktów z klientami biznesowymi i regionalnego dyrektora wykonawczego (zarządzał regionem Południe i Centrum). W latach 2007-2013 był dyrektorem technicznej obsługi klienta, a potem przez trzy lata dyrektorem dostarczania i serwisu usług. Odpowiadał wtedy za procesy technicznego dostarczania i utrzymania usług dla klientów Orange Polska i operatorów alternatywnych, realizację inwestycji sieciowych (w tym projektu VHBB-FTTH) oraz utrzymanie sieci aktywnej

Jaworski jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiów MBA na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie Strathclyde w Glasgow.

W pierwszej połowie br. Orange Polska zanotował spadek wpływów sprzedażowych o 2,2 proc. do 5,53 mld zł oraz 54 mln zł zysku (wobec 110 mln zł rok wcześniej). Na konie czerwca operator miał 9,79 mln abonentów telefonii komórkowej, 4,69 mln klientów ofert prepaidowych, 3,54 mln użytkowników telefonii stacjonarnej oraz 2,51 mln klientów internetu stacjonarnego.

W czwartek po południu za akcję spółki na warszawskiej giełdzie płacono 4,57 zł. Dawało to kapitalizację firmy wynoszącą 6 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Witold Drożdż i Piotr Jaworski członkami zarządu Orange Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl