SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange łączy sieci kablowe. „Uproszczenie struktury właścicielskiej”

Operator telekomunikacyjny Orange połączył przejęte przed rokiem spółki Telewizja Światłowodowa Kaszebe i Interkar z Redy z firmą z Interkam z Sochaczewa. - Celem jest uproszczenie struktury właścicielskiej, zwiększenie efektywności i standaryzacja wewnętrznych procesów - informuje Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Orange połączył przejętych operatorów kablowychArticle

Restrukturyzacja ma nie wpłynąć na klientów.

- Po połączeniu będziemy działać jako Interkam z biurami w Sochaczewie i Redzie. Nasza decyzja nie ma i nie będzie miała wpływu na klientów. Poprzez Interkam będziemy dalej świadczyć usługi na sieci połączonych firm. Natomiast nowi klienci indywidulani, znajdujący się w zasięgu sieci światłowodowych połączonych spółek, będą mogli zawrzeć umowę wyłącznie korzystając z oferty Orange. W przypadku klientów dostępu radiowego usługodawcą będzie Interkam - zapewnia Jabczyński. Przejęcie firm kosztowało operatora 23 mln zł i nastąpiło wiosną 2022 roku.

Orange odchodzi od satelity

 Na koniec I kwartału 2023 roku platforma cyfrowa Orange miała 943 tys. klientów telewizyjnych. To o 35 tys. mniej niż po pierwszych trzech miesiącach 2022 roku. Na koniec I kwartału 2022 roku wszystkich abonentów telewizyjnych było 978 tys., a później liczba ta stopniowo spadała. W kolejnych kwartałach wynosiła odpowiednio 970 tys., 963 tys., 955 tys. i 943 tys. W ciągu roku liczba klientów satelitarnych spadła z 241 tys. do 103 tys., czyli o 138 tys. Abonentów z usługami IPTV przybyło natomiast 102 tys. (wzrost z 737 tys. do 839 tys.).  

- Nasza strategia nakierowana na rozwój IPTV idzie bardzo dobrze. Od dawna odchodzimy od technologii DTH. Telewizja linearna cały czas dobrze się sprzedaje, natomiast OTT świetnie dopełnia naszą ofertę - tłumaczył Jabczyński. Direct-to-Home (DTH) to odbiór satelitarny. Tylko w 2022 roku Orange Polska straciła ponad połowę abonentów satelitarnych (151 tys.) i zyskała 111 tys. klientów IPTV. Firma nie zdradza kiedy zamierza zupełnie zrezygnować z satelity.

W zeszłym kwartale grupa Orange Polska przy wzroście wpływów o 7,1 proc. do 3,14 mld zł osiągnął 270 mln zł zysku netto, najwięcej od wielu lat. Sprzedaż sprzętu, na czele ze smartfonami, poszła w górę o 40 proc., telekom ma już 1,22 mln klientów internetu światłowodowego.

Dołącz do dyskusji: Orange łączy sieci kablowe. „Uproszczenie struktury właścicielskiej”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl