SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange sprzedał nieruchomości w centrum Warszawy za ok. 350 mln zł

Orange Polska sprzedał kompleks nieruchomości w Warszawie, przy ulicach Nowogrodzkiej i św. Barbary. Podpisano umowę sprzedaży na kwotę 81 mln euro (ok. 350 mln zł).

fot. Orange Article

To część strategii, w myśl której spółka optymalizuje wykorzystanie majątku. - Sprzedajemy nieruchomości, które nie są już niezbędne do prowadzenia podstawowej działalności biznesowej. Pozyskane dzięki temu środki przeznaczamy na inwestycje. Rocznie inwestujemy w rozwój usług i infrastruktury, w tym światłowodów, ok. dwa mld zł - komentuje Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. finansów.

Kupującym nieruchomości jest firma Hockley.

Aby zyskać czas potrzebny na przeniesienie infrastruktury telekomunikacyjnej w kompleksie, Orange będzie wynajmował jego część w ramach najmu zwrotnego do 2026 roku.

Orange Polska od 2001 r. prowadzi program sprzedaży nieruchomości. W ofercie są budynki mieszczące niegdyś centrale telefoniczne, biurowce i ośrodki wypoczynkowo-konferencyjne. W 2018 r. i dotychczas w 2019 r. Orange Polska sprzedał nieruchomości za łączną kwotę ponad 650 mln zł.

Szacowana wartość rynkowa nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w przyszłości przekracza 1 mld zł.

W drugim kwartale br. Orange Polska zanotował przychody na poziomie ponad 2,75 mld zł, co oznacza lekką poprawę rok do roku. Zysk operacyjny operatora wyniósł 55 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange sprzedał nieruchomości w centrum Warszawy za ok. 350 mln zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Prywatyzacja Telekomunikacji Polskiej to jeden wielki przekręt, na którym najwięcej stracili obywatele, a zyskała garstka cwaniaków i Orange.
14 0
odpowiedź
User
bdl
Te **** z Orange wyprzedają budynki użyteczności publicznej zbudowane z naszych, czyli państwowych pieniędzy, które dostały im się razem z TP SA. Nie mam słów żeby to opisać. To jest czysta paranoja i bantustan. Czary goryczy dopełnia fakt, że Orange to de facto państwowa firma, której największym udziałowcem jest państwo francuskie. Taka "prywatyzacja".
13 0
odpowiedź
User
michał
za ile to wszystko kupili? I kto im to tak sprzedał?
3 0
odpowiedź
User
szeląg
Zlote lata 90, kiedy to politycy za drobne prowizje oddawali wszystko jak leci. Jedyny Kaczyński cwany, przeczekał i proszę jak się pięknie uwłaszczył
2 7
odpowiedź
User
swirek
To jest przedwojenny budynek użyteczności publicznej. A Francuzi za pośrednictwem Kulczyka kupili to wszystko za psie pieniądze. Plus monopol komunikacyjny przez ładnych parę lat
4 0
odpowiedź