SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange, UPC, CenterNet i Foset z certyfikatami prezesa UKE

Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wręczyła Certyfikaty na rok 2014 w kategoriach "Bezpieczny Internet", "Senior" oraz "Porównywarka Ofert". W gronie laureatów tegorocznej edycji znaleźli się Orange Polska, UPC Polska, CenterNet oraz Foset Paweł Szubczyński.

Magdalena GajArticle

Po analizie złożonych wniosków Magdalena Gaj postanowiła przyznać Certyfikat Prezesa UKE na rok 2014 w kategorii "Bezpieczny Internet" dla Orange Polska i UPC Polska, w kategorii "Senior" dla CenterNet oraz w kategorii "Porównywarka ofert usług telekomunikacyjnych" dla Foset Paweł Szubczyński (CyfrowyDoradca.pl).

Certyfikat prezesa UKE jest nadawany na okres danego roku kalendarzowego. Program obejmuje cztery kategorie certyfikatów: "Bezpieczny Internet", "Bez Barier", "Senior" oraz "Porównywarka Ofert". Przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którym został przyznany certyfikat, zobowiązani są do przedstawienia prezesowi UKE sprawozdania z realizacji zasad programu. Prezes UKE ma także prawo do weryfikacji spełniania przez przedsiębiorcę warunków danego certyfikatu, zwłaszcza, gdy do regulatora będą docierały sygnały od konsumentów dotyczące możliwych nieprawidłowości. W takim przypadku prezes UKE może wezwać certyfikowany podmiot do złożenia wyjaśnień w sprawie i/lub zlecić (lub przeprowadzić samodzielnie) jego audyt w omawianym zakresie.

Orange Polska i UPC Polska zobowiązały się do prowadzenia w szkołach zajęć informacyjnych dotyczących zagrożeń i przemocy w sieci, udostępniania kierowanych do rodziców i dzieci poradników (w formie elektronicznej i papierowej) mających na celu bezpieczne wprowadzenie dziecka w świat internetu, udostępnienia adresu mailowego, na który użytkownicy mogą kierować pytania dotyczące bezpieczeństwa w internecie oraz pomocy w sytuacji zagrożenia w sieci, a także udostępnienia narzędzi uniemożliwiających dostęp osób nieletnich do treści przeznaczonych dla dorosłych (programy filtrujące, antywirusy oraz programy antyspamowe).

Spółka CenterNet zobowiązała się do stworzenia specjalnej oferty dla klientów w wieku powyżej 50 roku życia oraz oferowania aparatów telefonicznych dedykowanych dla seniorów, zapewnienia infolinii umożliwiającej wsparcie techniczne użytkownikom w korzystaniu z usług telekomunikacyjnych i z telefonów komórkowych, organizowania szkoleń kierowanych do osób starszych oraz udostępnienia użytkownikom usług telekomunikacyjnych "Poradnika Seniora" w formie elektronicznej oraz w wersji papierowej, stosowania blokady usług Premium Rate, udostępniania tej usługi na wyraźne życzenie zainteresowanych konsumentów (w przypadku problemów związanych z aktywacją usługi zobowiązanie się do pomocy klientowi przez cały proces aktywacyjny za pośrednictwem specjalnie dedykowanej infolinii), zapewnienia każdemu użytkownikowi możliwości wypróbowania przez 10 dni przed dokonaniem zakupu telefonu dedykowanego seniorom oraz oferowania sprzętu telekomunikacyjnego, który posiada dodatkowe udogodnienia dla osób starszych, m.in. duże klawisze, proste menu klawiatury, funkcję SOS.

Z kolei przedsiębiorstwo Foset Paweł Szubczyński zobowiązało się do oferowania możliwości wiarygodnego i rzetelnego porównywania pakietów telewizji cyfrowej, informowania prezesa UKE o zmianach w liczbie porównywanych dostawców usług wraz z dokładnym wskazaniem, których dostawców dotyczą zmiany (w przypadku zmniejszenia liczby porównywanych dostawców usług do podania szczegółowego powodu takiego działania), a także o nowych funkcjonalnościach serwisu i datach przeprowadzonych aktualizacji, jak również o zmianach w regulaminie serwisu, kiedy takie zmiany nastąpią.


Prezes UKE Magdalena Gaj i laureaci certyfikatów na 2014 rok

Program certyfikacji usług telekomunikacyjnych realizowany przez prezesa UKE ma na celu wspieranie równoprawnej i skutecznej konkurencji w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych, jak również zapewnienie użytkownikom najlepszej ochrony przed nadużyciami. Ma także zwrócić uwagę przedsiębiorców i użytkowników na wyzwania sektora telekomunikacji i nowych technologii, takie jak bezpieczeństwo korzystania z sieci internetowej, potrzeba wyrównywania szans i zwiększenia aktywności osób niepełnosprawnych w dostępie do usług telekomunikacyjnych, konieczność pomocy i poprawy kompetencji cyfrowych osób powyżej 50 roku życia, a także zwiększenie dostępu do przejrzystych informacji o ofertach.

Dołącz do dyskusji: Orange, UPC, CenterNet i Foset z certyfikatami prezesa UKE

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
alsina
zasłużone nagrody. Podoba mi się program zaproponowany m.in przez UPC dot. bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń jakie na młodszych użytkowników czekają
odpowiedź