SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange ze zgodą na przejęcie operatora kablowego

Operator telekomunikacyjny Orange otrzymał zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie belgijskiej sieci kablowej Voo. Firma posiada ponad 450 tys. abonentów. Z kolei Orange w Belgii i Luksemburgu ma ich ponad 3,3 mln, ale tylko blisko 400 tys. klientów korzysta z szerokopasmowego internetu.

Sieć kablowa Voo działa w Walonii i w części BrukseliArticle

Za Voo, który oferuje usługi telewizji kablowej, internetu i telefonii w Walonii i części Brukseli, Orange może zapłacić nawet 1,8 mld euro. Już w listopadzie 2021 roku operator telekomunikacyjny poinformował, że chce przejąć 75 proc. udziałów w spółce Voo Nethys. Organy antymonopolowe sprawdzały czy transakcja nie doprowadzi do zmniejszania konkurencji w tej części Europy.

Postępowanie wykazało, że tak się nie stanie. - Jestem zachwycony decyzją Komisji Europejskiej. Po ponad 25 latach obecności Orange w Belgii, przejęcie Voo jest ważnym krokiem i pozwoli nam obsługiwać bardzo szybką sieć w Walonii i części Brukseli, wzmacniając w ten sposób wdrażanie naszej konwergentnej strategii na poziomie krajowym. Nasz ambitny plan inwestycyjny, w połączeniu z umiejętnościami i wiedzą VOO oraz Orange, poprawi jakość naszych ofert dla klientów i zapewni konkurencyjność w regionach Walonii i Brukseli - stwierdził Xavier Pichon, dyrektor generalny Orange Belgium.

Polska sieć kablowa także trafiła w ręce operatora telekomunikacyjnego

We wrześniu 2021 roku właściciel sieci komórkowej Play, francuski koncern Iliad za 7 mld zł kupił sieć kablową UPC Polska. - Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce – mówił wówczas Jean Marc Harion, prezes Play.

Rok temu na transakcję zgodziła się Komisja Europejska, a w kwietniu 2022 roku została ona sfinalizowana. - Mamy obecnie ponad 1,7 mln użytkowników telewizji dzięki abonentom UPC i 250 tys. klientom Play Now. Reagujemy na ewolucję w oglądaniu telewizji, opartą na streamingu. Widzimy, że ona przyspiesza, reagujemy na potrzeby klientów i nie chcemy umieszczać ich w jednej ofercie. Najważniejsze jest otwarcie na potrzeby abonentów, bo świat się zmienia. Nikt nie może zatrzymać tej ewolucji i bogactwa treści. Uwielbiam, gdy klienci wybierają najlepsze rozwiązanie, aby uzyskać dostęp do usługi, z której chcą korzystać z domu. Oczywiście wymaga to dużych inwestycji. Jesteśmy grupą, która lubi inwestować. W dziedzinie telekomunikacji chcemy inwestować, cały czas zapewniać lepszą jakość - mówił wówczas prezes UPC i Play.

Wraz z przejęciem UPC Polska przychody grupy Play w ub.r. poszły w górę o 22 proc. do 8,93 mld zł. Telekom zarobił na czysto 1,16 mld zł. - 2022 rok był rokiem transformacji i przełomu zarówno dla Play, jak i dla polskiego rynku. Dzięki zmieniającemu reguły gry przejęciu UPC Polska i rekordowo szybkiej integracji, oferujemy klientom pełną gamę usług mobilnych, stacjonarnego internetu i cyfrowej rozrywki oraz rozwiązań cyfrowych dla przedsiębiorstw. Nasze wyniki za czwarty kwartał i cały rok 2022 są dowodem naszej niezawodności: pomimo trudnych warunków makroekonomicznych pozyskaliśmy ponad 1,5 miliona nowych klientów i przekroczyliśmy próg 17 milionów klientów mobilnych - stwierdził niedawno Jean Marc Harion, prezes grupy Play.

Dołącz do dyskusji: Orange ze zgodą na przejęcie operatora kablowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl