SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange ze zgodą na wprowadzenie roamingu, maksimum 0,05 zł za minutę połączeń wychodzących

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przyznał Orange Polska prawo do wprowadzenia dopłat do połączeń w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Maksymalne stawki dodatkowych opłat wynoszą 0,05 zł za minutę wykonanych połączeń i 0,02 zł za minutę odebranych rozmów. Orange jest trzecim z największych polskich operatorów ze zgodą na dopłaty, wcześniej otrzymali ją Play i Plus.

Article

Brak dodatkowych opłat za roaming przy połączeniach międzynarodowych obowiązuje na terenie Unii Europejskiej od połowy czerwca ub.r. Już w momencie wprowadzenia nowych regulacji unijnych polscy operatorzy podkreślali, że brak opłat roamingowych może negatywnie wpłynąć na ich wyniki finansowe, tym bardziej że użytkownicy w Polsce chętnie skorzystali z tańszych rozmów przebywając poza granicami swojego kraju.

We wrześniu ub.r. 10 operatorów złożyło w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (UKE) wnioski o przywrócenie międzynarodowych opłat roamingowych dla ich klientów. Na liście byli nie tylko drobni dostawcy usług, ale także ci spośród największych operatorów na naszym rynku - Plus i Play.

Wkrótce potem zamiar złożenia w UKE wniosku o przyznanie dopłat zapowiedział także Orange Polska. Operator wyjaśnił tę decyzję negatywnym wpływem darmowego roamingu na swoje finanse, czym tłumaczył słabnące wyniki w III kwartale ub.r.

Jak poinformowała „Rzeczpospolita” w połowie kwietnia br. Orange w odpowiedzi na swój wniosek otrzymał od UKE zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat roamingowych.

Przychylając się do prośby Orange regulator ustalił maksymalne stawki dopłat. Wynoszą one 0,05 zł za min. w wypadku połączeń wykonywanych i 0,02 zł za min. przy odbieraniu rozmów. Operator może też zastosować dopłatę 0,01 zł za wysłany SMS i MMS oraz 0,01 zł za megabajt przesłanych danych.

Orange Polska ustami swojego rzecznika przyznał, że operator nie skorzystał dotąd ze zgody udzielonej przez UKE. Nie zdradził jednak czy ma taki zamiar w najbliższej przyszłości.

Orange jest trzecim z największych operatorów, który dostał od regulatora prawo do zastosowania dopłat roamingowych. Wcześniej ograniczone dodatkowe koszty połączeń wprowadziły zarówno Play i Plus, jak też Premium Mobile, Virgin Mobile Polska oraz nc+.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange ze zgodą na wprowadzenie roamingu, maksimum 0,05 zł za minutę połączeń wychodzących

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
może niech z reklam zrezygnują albo salonów co kawałek w drogich centrach handlowych
odpowiedź
User
@seba
Ale po co się męczyć i szukać oszczędności skoro klient zapłaci.
odpowiedź
User
łukasz wielki
Trochę słabe za 5 groszy się kłócić,jak poznaniak z krakusem,będzie drut.
odpowiedź