SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange z dopłatą 92,6 miliona złotych od UKE za usługę powszechną

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) przyznał Orange Polska łącznie 92,6 mln zł dopłaty za usługę powszechną w latach 2006-2007. W kwocie tej mieszczą się dopłaty za  usługi udzielania informacji o numerach telefonicznych i udostępniania spisów abonentów oraz utrzymywanie publicznych aparatów samoinkasujących.

Article

W komunikacie UKE informuje, że konieczność ponownego rozpoznania sprawy wynikała z prawomocnych orzeczeń Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. W przedmiotowych orzeczeniach sąd podważył rozstrzygnięcie przyjęte w decyzjach Prezesa UKE z 2011 r. ustalających poziom dopłaty do świadczenia usługi powszechnej za 2006 i 2007 r. oraz nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.

Prezes UKE uznał, że Orange Polska przysługuje dopłata do usług świadczonych w ramach usługi powszechnej w łącznej wysokości 92,6 mln zł.

W przyznanej kwocie mieszczą się: usługi udzielania informacji o numerach telefonicznych i udostępniania spisów abonentów (8,129 mln zł za okres od 8 maja do 31 grudnia 2006 r. i 11,529 mln zł za rok 2007) oraz usługi publicznych aparatów samoinkasujących (37,19 mln zł za okres od 8 maja do 31 grudnia 2006 r. i 35,736 mln zł za 2007 r.).

- Podejmując rozstrzygnięcie prezes UKE w szczególności wziął pod uwagę sytuację gospodarczą i finansową Orange Polska, jak również jej udział w rynku telekomunikacyjnym w latach 2006 oraz 2007. Przeprowadzona analiza wykazała, że za część usług wchodzących w skład usługi powszechnej Orange Polska powinna przysługiwać dopłata – z uwagi na znaczący koszt związany ze świadczeniem danej usługi oraz brakiem jej komercyjnego charakteru, natomiast w pozostałym zakresie, z uwagi na to że usługi te były świadczone w ramach zwykłej działalności biznesowej, przyznanie takiej dopłaty nie jest zasadne – uzasadniono w komunikacie UKE.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange z dopłatą 92,6 miliona złotych od UKE za usługę powszechną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl